ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برترین های جشنواره بین المللی ورزش های بومی و محلی مریوان معرفی شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این جشنواره 286ورزشکار مرد در قالب 13تیم داخلی و خارجی در رشته های زوران، طناب کشی، هه لپرکی و بازی های بومی محلی به مدت دو روز با هم به رقابت پرداختند.
در پایان دو روز رقابت تیم های شرکت کننده در مجموع تیمی، تیم مریوان با 16امتیاز مقام اول، لرستان با 14امتیاز مقام دوم و همدان با 13امتیاز مقام سوم را کسب کردند.
در بخش انفرادی و در رشته زوران، در وزن 65تا 75کیلومتر حسین بیرانوند از لرستان اول شد و عناوین دوم و سوم این وزن به ترتیب به ایوب گنج نژاد از گلستان و مرسل رضایی از اردبیل رسید.
در وزن 76تا 85 کیلوگرم نیز یعقوب کُر از گلستان اول، میعاد دسترم از مریوان دوم و آرام رحیمی از سنندج نیز سوم شد.
در وزن 90 تا 120کیلوگرم نیز ابوالفضل بربت از همدان مقام اول را کسب کرد، فواد ظاهرنژادیانی از سنندج به مقام دوم دست یافت و عنوان سوم این وزن نیز به عبدالله ایری رسید.
در مجموع تیمی در رشته زوران گلستان با 27امتیاز اول شد، مریوان با 18امتیاز به مقام دوم رسید و عنوان سوم نیز از آن همدان با 10 امتیاز شد.
در رشته هه لپرکی نیز سلیمانیه اول، مریوان دوم و سقز نیز سوم شد.
در رشته بازی های بومی محلی این جشنواره نیز تیم بازی های بومی محلی نونهالان اردبیل برای بازی 'لزگی' مقام اول را از آن خود کرد، تیم نونهالان گلستان برای بازی 'ذکر خنجر' دوم شد و این رشته مقام سوم نداشت.
در رشته طناب کشی نیز خوزستان اول، مریوان دوم و لرستان سوم شد.
این جشنواره به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و با حضور پرشور مردم مریوان در جوار دریاچه زریبار برگزار شد.
در این جشنواره تیم هایی از پنج استان اربیل، دهوک، حلبچه،‌ کرکوک و سلیمانیه عراق، تیم های خوزستان، لرستان، همدان، اردبیل و گلستان و سه تیم از استان کردستان (مریوان، سنندج و سقز) حضور داشتند.
مریوان در 130کیلومتری غرب سنندج و در جوار با کشور عراق واقع شده است.
3033/1904


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.