ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ پیام واحد لاریجانی و عارف

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ پیام واحد لاریجانی و عارف

آخرین خبر/ گزیده‌ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز پنجشنبه به شرح زیر می باشد.

اعتماد – این روزنامه در مطلبی با تیتر«پیام واحد لاریجانی و عارف»با اشاره به نشست خبری رئیس مجلس نوشت: لاریجانی هنوز هم پدیده‌ای است که می‌تواند طیف‌های سیاسی را در آن واحد نسبت به خود ناامید و امیدوار کند.

جمهوری اسلامی- این روزنامه دریاداشتی باعنوان«فروشنده نباشیم» با پرداختن به موضوع فیلم «فروشنده »اصغرفرهادی کارگردان فیلم فروشنده راسینماگر سیاه‌کار لقب داد.

آرمان - این روزنامه درگفت وگوباعبدالله ناصری باعنوان «جزئیات دیدار عارف و روحانی» نوشت:«اصلاح‌طلبان به آقای لاریجانی پیشنهاد گفت‌وگوومذاکره داده‌ و از ایشان خواسته‌اند برای جلوگیری از تشتت و دودستگی برخی ازمسئولیت‌های مجلس تقسیم‌بندی شود.هیچ گونه چراغ سبزی به اصلاح‌طلبان نشان ندادند...تنها یک درخواست داشتند آقای عارف کاندیدا ریاست نشود واصلاح‌طلبان با گزینه‌های دیگری که توانایی رقابت با آقای لاریجانی را نداشته باشد در رقابت انتخاب رئیس مجلس مشارکت کنند.

ایران – حجت الاسلام یونسی،مشاور رئیس جمهور در یادداشتی با تیتر «مجلس دهم و دو نامزد ممتاز» با اشاره به حضور عارف و لاریجانی در مجلس دهم به عنوان دو چهره مطرح نوشت: شرایط به گونه‌ای رقم خورده که به نظر می‌رسد این دو ، برای کسب کرسی ریاست با هم رقابت خواهند کرد...برخی رسانه‌ها یک خط خبری نادرست را دنبال می‌کنند که دولت، نظر خاصی نسبت به ریاست یکی از این دو شخصیت دارند.نویسنده تاکید دارد: در چنین شرایطی، نه تنها دلیلی ندارد که دولت وارد رقابت میان حامیان خود شود، بلکه بالاتر از آن، رئیس جمهوری به وزرا و دیگر اعضای دولت تأکید کرده‌اند که از وارد شدن به این رقابت پرهیز کنند.

وطن امروز – این روزنامه در گزارشی با تیتر جالب «سقط امید در رحم اجاره‌ای» با اشاره به موج ناامیدی که حاکم برجریان اصلاح‌طلب پس از تشکیل پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نوشت: با مشخص شدن نظر واقعی اکثریت بسیار بالای خبرگان سوال بزرگی ایجاد کرد: «آیا گرایش ثقل اصلاحات به سمت میانه‌رو‌ها خطا بود؟»...تکنوکرات‌‍‌ها خوب می‌دانند دست اصلاح‌طلب‌ها زیر سنگ آنهاست، برای همین سال 92 معاون اول دولت اصلاحات صحنه را ترک می‌کند، گویا «رحم اجاره‌ای» لقب خوبی باشد اما نه برای دولت تکنوکرات روحانی، حالا این اصلاح‌طلبان هستند که باید پاسخگوی بدنه‌ای باشند که به اسم اصلاحات بزرگ و تاریخی، لیست‌شان در اجاره جریان نومحافظه‌کار ضد اصلاحات بوده است.

کیهان – ابن روزنامه بااشاره به اینکه شبکه دولتی بی‌بی‌سی انگلیس بدون اشاره به ماه‌ها عملیات روانی و ترور شخصیت علیه آیت‌الله جنتی که با تودهنی بزرگ از سوی منتخبان ملت روبرو شد، نوشت: تلاش برای دو قطبی کردن جامعه و ایجاد اختلاف و سپس موج سواری و ماهیگیری در این فضا، از جمله راهبردهای استعماری رژیم انگلیس و رسانه‌های وابسته به آن است».

جوان – این روزنامه در مطلبی باعنوان «رفتار جهنمی علیه آیت‌الله جنتی» نوشت: شخصیت‌ها و رسانه‌های وابسته به طیف جریان تجدیدنظرطلب قبل از برگزاری انتخابات خبرگان تلاش کردند تا مانع راهیابی آیت‌الله احمد جنتی به این دور ازمجلس خبرگان شوند وپس از اعلام نتایج انتخابات این مجلس سخن از پیروزی جریان تجدیدنظرطلب در انتخابات پنجم خبرگان! به میان آورده و به شدت از دستاوردهای چنین پیروزی‌ای در آینده سخن به میان می‌آوردند.

آفتاب یزد- این روزنامه در مطلبی با عنوان « هیس! در مورد این پرونده سوال نکنید» با بیان این که پرونده تحقیق و تفحص از بنیاد شهید نافرجام ماند نوشت: از مجلس نهم برای ساکنان جدید کوهی از پرونده‌های باز مفاسد اقتصادی به میراث گذاشته شده،یکی از پرحاشیه‌ترین این پرونده ها، تخلفات در بنیاد شهید در دولت نهم و دهم بود و همواره هم گفته می‌شد که بنابر ملاحظاتی نمی‌توان ابعاد آن را رسانه‌ای کرد...در حالی است که خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران چندین بار در بهارستان تجمع و خواهان رسیدگی به وضعیت دهشتناکی که در آن به‌سرمی‌برند، شدند.

اعتماد - محسن افتخاری سرپرست دادگاه کیفری یک استان تهران گفت: مدت‌هاست دادگاه استعلاماتی را در پرونده رییس‌جمهور سابق از نهادهای مختلف خواسته است که هنوز هیچ نهادی پاسخ نداده است.

آفتاب یزد – این روزنامه در گزارشی باعنوان "کدام نمایندگان «عارف » هستند؟" به تحلیلی از فضای حاکم بر منتخبان در آستانه انتخاب رئیس مجلس پرداخت و در حاشیه این گزارش با اشاره به نامه سرگشاده صادق زیبا کلام خطاب به عارف از دیدار این دو با یکدیگر خبر داد.

وطن امروز – این روزنامه در گزارشی با عنوان « تبادل کالا به کالا در پسابرجام!» به پشت پرده رکوردشکنی واردات بنزین پرداخت ونوشت:دولت که آغاز برجام و پایان تحریم‌ها را تبلیغ می‌کند حالا برای فروش نفت خود به تبادل کالا به کالا روی آورده است! هم‌اکنون قراردادی بین شرکت ملی نفت ایران و «ویتول سوییس» به منظور تهاتر نفت خام و گازوئیل با بنزین امضا شده است و پول حاصل از صادرات نفت خام یا گازوئیل به این شرکت سوییسی با پول واردات بنزین به نوعی تسویه مالی می‌شود

جمهوری اسلامی -عبدالمهدی ارجمندنژاد مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی با اشاره به نحوه عضویت برخی افراد در هیات مدیره بانک‌ها گفت: اخیرا فردی برای مصاحبه آمده بود که همزمان در 10 شرکت عضویت هیات مدیره داشت، چنین فردی نمی‌تواند بر مسائل تمرکز داشته باشد و بر عملکرد بانک نظارت کند.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.