ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لابی آمریکایی در انتخابی والیبال المپیک

در بین همه رشته های ورزشی المپیک ، ناعادلانه ترین فرمول صعود به این مسابقات به رشته والیبال اختصاص دازد.
به گزارش تابناک ورزشی، در شکل راهیابی تیم های والیبال به المپیک به آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی، دو سهمیه انحصاري اهدا شد. به علاوه برزیل میزبان + آمریکا فاتح جام جهانی!  
ونزوئلا و کانادا هم در گزینشی ژاپن هستند. شیلی و مکزیک هم در آخرين گزینشی حاضرند! یعنی جمعاً می‌توانند به هفت سهمیه برسند! شاید 7 نماینده از 12 سهمیه المپیک به آمریکا برسد. در حالیکه این قاره برای جام جهانی 32 تیمی در فوتبال، چهار و نیم + سه و نیم سهمیه دارد. 
لابی آمریکایی در انتخابی والیبال المپیک
نکته حیرت آور دیگری درباره امتیاز ویژه به قاره آمریکا: آنها غیر از اروپا و آفریقا، به تمام گزینشی‌ها ناخنک زده‌اند. 
 اگر قدرت و جایگاه تیم‌ها ملاک بود، هیچ تیمی استحقاق فرانسه را ندارد اما آنها به عنوان قهرمان لیگ جهانی و قهرمان اروپا، هنوز سهمیه نگرفته‌اند!
حتی قاره عقب مانده آفریقا هم گزینشی اختصاصی داشت و سهمیه به مصر رسید. تونس و الجزایر هم در گزینشی آخر حضور دارند. چرا بايد آسیا در واپسين گزینشی بدون نماینده باشد؟!
برای آسیا بین تمام رشته‌های تيمي در المپیک، فقط والیبال است که گزينشي انحصاري (بدون حضور نمایندگان سایر قاره‌ها) ندارد!

[ منبع این خبر سایت تابناک-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.