کی‌روش: هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی دهانم را بگیرد/این ایرانی مثل عربستانی هاست

کارلوس کی‌روش پس از پایان تمرین امروز (جمعه) تیم ملی فوتبال ایران بار دیگر جوابگوی خبرنگاران بود البته مرد پرتغالی هر وقت تصمیم داشته باشد شخصی را مورد هجمه زسانه ای قرار دهد به این گفت وگو ها علاقمندتر است.
به گزارش تابناک ورزشی، کی روش اظهار داشت: می‌خواهم گزارشی از هفته اول آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی ارائه بدهم. این آخرین اردویی است که در آن فرصت داریم بررسی نهایی از بازیکنان داشته باشیم. این بررسی قبل از آغاز مرحله مقدماتی جام جهانی است.
 ضرب‌المثل پرتغالی می‌گوید، آن کسی که هر چه در توان داشته است گذاشته، احتیاجی ندارد که همه چیزش را در اختیار بگذارد. من از رئیس پژوهشگاه نفتتشکر می‌کنم که دفترش را بمن داد. از حمایت‌هایی که از ما شده است، ممنونم. بدون این حمایت‌ها نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم. با 23 یا 24بازیکن به مقدونیه سفر خواهیم کرد. ما با تیم اصلی مقدونیه بازی خواهیم کرد و منتظر پاسخ مسئولان فیفا برای اجازه دادن جهت برگزاری این دیدار هستیم. امیدوارم بازی دومی هم در ایران برگزار کنیم.
کی‌روش در مورد البسه جدید تیم ملی فوتبال نیز گفت: بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام داده‌ام و فردا گزارش آن را به مهدی تاج ارائه خواهم داد. متأسفانه مختصر توضیحاتم را نمی‌توانم به اتمام برسانم، در صورتی که جام جهانی از همین ماه برای تیم ملی آغاز شده است. جلسات طولانی و متعددی با تاج داشتیم. خواسته من این بود که بروم چون نقطه نظرات خودم را داشتم. نمی‌خواهم شرایط را پنهان کنم، چون همه چیز واضح و شفاف بود. پس از 67 ساعت جلسه قانع شدم که با مدیریت و رهبری تاج فدراسیون فوتبال در راستای حل مشکلات قدم خواهد گذاشت. هیچ شکی نداریم که چه افرادی که درون فدراسیون و چه افرادی که بیرون هستند، برخورد خصمانه‌ای با تیم ملی دارند و این فضا همچنان برقرار است.
سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: متأسفانه افرادی کنار ما حضور دارند که اهداف واضحی دارند که مخل تیم ملی برای رسیدن به اهدافش است. به‌همین دلیل با رعایت احترام عنوان کردم که می‌خواهم که ایران را ترک کنم و رابطه دو طرفه را به اتمام برسانم. اگر بخواهم ریز ماجرا را بگویم بی‌شرمانه است. رفتار برخی مسئولان از جمله مدیر ورزشگاه آزادی خصمانه است. اطلاعی ندارم که مدیریت ورزشگاه آزادی تحت‌نظر چه کسی کار می‌کند، اما این رفتارها دو سال پیش نیز وجود داشت. آن موقع گفتیم که سهوی بوده است، اما وقتی دو سه سال تکرار شد، نشان می‌دهد خصمانه است. ایشان رفتار خصمانه‌ای نسبت به تیم ملی دارند و مدیران مافوق او نیز چنین رفتاری دارند.
ما بازی مهمی مقابل مقدونیه داریم، ولی یک جلسه هم در آزادی تمرین نکردیم. دو سال پیش چنین رفتاری کردند و دیگر نمی‌توان گفت که اتفاقی بوده است. متأسفانه افسوس می‌خوردم و ناراحتم.باید بگویم در زمین غیراستاندار تمرین کرده‌ایم. این زمین، زمین تفریحی است و ابعاد فوتبالی ندارد.
کی‌روش با بیان اینکه برخی شرایط برای او قابل‌قبول نیست و این مسائل را ناراحت‌کننده توصیف کرد و گفت: این رفتارها منافع تیم ملی را کمک نخواهد کرد. صحبتی از سوی دکتر شهاب مطرح شد که من قصد تنبیه او را داشته‌ام. این مطلب را تکذیب می‌کنم و چنین اتفاقی نیفتاده است. سه نامه از دکتر سیف، شهاب و پرهام خانلری دریافت کردم که آن را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم. 
تصمیم این مأموریت که شهاب به ایفمارک برود، تصمیم دکتر سیف بوده است. مأموریت به شهاب از سوی دکتر سیف و خانلری داده شده است، به این خاطر بوده که آن را بازگو می‌کنم. این نقل قول دکتر سیف است: «مأموریت دکتر شهاب این است که از ورود دشمنان تیم ملی به داخل ساختمان جلوگیری شود که توسط دکتر هراتیان انجام شد».
طبق نوشته آقایان مأموریت دکتر شهاب این است که از ورود افرادی که ضد منافع تیم ملی هستند، به ساختمان ایفمارک جلوگیری شود. طبق این نقل قول، یکی دیگر از دلایل حضور شهاب، حکومت تقلبی این خانم (هراتیان) یعنی قلمرویی که برای خودش و نزدیکانش به وجود آورده است، بود. من این تصمیم را برای دکتر شهاب نگرفته‌ام. این تصمیم از سوی افراد دیگری گرفته و من گفتم که مأموریت دکتر شهاب به باپان رسیده است. هر کسی شک دارد، ایمیل‌های دکتر سیف و شهاب را در اختیار آنها قرار می‌دهم.
کی‌روش با اشاره به کمبود امکانات در تیم ملی گفت: هرکسی رفتار خصمانه‌ای نسبت به تیم ملی داشته باشد، آن افراد برای من مانند عربستانی‌ها و قطری‌ها خواهند بود. وقتی تیم ملی را به پرتغال بردم، مسئولان دولتی کشورم، از تیم ملی ایران حمایت کردند. به اردن، عمان، اتریش، استرالیا و کشورهای دیگر سفر کرده‌ایم و همه سعی داشتند به تیم ملی کمک کنند اما مدیر ورزشگاه آزادی فردی است که رفتارش نسبت به تیم ملی خصمانه است. هر زمان که این اتفاق می‌افتد، به تیم ملی ضرر می‌رساند.
وی عنوان کرد: می‌دانم پس از اظهاراتم، برخی‌ها می‌گویند که کی‌روش دوباره صحبت‌های گذشته را تکرار کرده اما این بار همان افراد هستند که رفتارهای گذشته را تکرار می‌کنند. تا زمانی که این رفتارها را داشته باشند، هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی دهان من را بگیرد. من هم ممکن است که به صورت روزمره اشتباه کنم، اما رفتار خصمانه نسبت به تیم ملی درست نیست. پنج سال است در ایران حضور دارم و می‌دانم که ممکن است توجیه کنند که مثلا چمن خراب است و شما نیز اظهارات آنها را منتشر کنید اما چند سال است این اتفاق می‌افتد. از تاج درخواست خواهم کرد که بازی تیم ملی ایران مقابل قطر را به تبریز منتقل کند چون مطمئن هستم آنجا رفتار بهتری نسبت به ما و تیم ملی خواهند داشت

[ منبع این خبر سایت تابناک-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.