ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

20هکتار جنگل جوزار بویراحمد در آتش سوخت

سرهنگ محمدرحیم برزمند جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این آتش سوزی که از ساعت حدود 14 امروز آغاز شد تا ساعت 20 امشب نیز ادامه داشت.
وی بیان کرد: به محض اطلاع،نیروهای یگان حفاظت به محل وقوع آتش سوزی اعزام شدند و با کمک نیروهای مردمی منطقه اقدام به خاموش کردن آتش کردند.
برزمند تاکید کرد: به دلیل سخت گذر بودن و مسافت طولانی محل وقوع آتش سوزی نیز اطفای حریق به مدت حدود هفت ساعت به طول انجامید.
منطقه جوزار در حدود 40 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.
وی از وقوع پنج فقره آتش سوزی در سال جاری تاکنون در سطح جنگل ها و مراتع استان خبر داد و گفت: بر اثر این آتش سوزی ها نیز حدود 30 هکتار از جنگل های استان طعمه حریق شدند.
برزمند افزود: سال گذشته نیز بر اثر وقوع 79 فقره آتش سوزی یکهزار و 296 هکتار از جنگل ها و مراتع استان نابود شد.
برزمند ابراز داشت: با توجه به فصل تابستان و احتمال وقوع آتش سوزی های بیشتر یکی از راهبردهای مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان توانمندسازی جوامع محلی و سازمان های مردم نهاد برای حفاظت و صیانت از جنگل ها و عرصه های منابع طبیعی است.
کهگیلویه وبویراحمد دارای بیش از یک هزار هکتار عرصه جنگلی و مرتعی است.
شبک *3016/6162 **1917


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «20هکتار جنگل جوزار بویراحمد در آتش سوخت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-حوادث منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.