پزشکان عمومی ۱۷ نماینده در مجلس دهم دارند

رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران حضور ۱۷ پزشک عمومی در مجلس دهم را در تاریخ مجلس بی‌نظیر خواند و گفت: با همکاران پزشک عمومی مجلس که در فراکسیون طب عمومی متشکل شده‌اند، ارتباط نظام‌مند داریم . خبرگزاری مهر: دکتر عباس کامیابی در نشست افتتاحیه‌ ششمین گردهمایی شورای هماهنگی پزشکان عمومی کشور در شیراز، با بیان تاریخچه‌ای از تشکیل انجمن پزشکان عمومی‌ ایران و همکاری متقابل شعب انجمن در قالب شورای هماهنگی، افزود: خوشحالیم که با راه‌اندازی شعب جدید انجمن‌ در شهرستان‌های مختلف، گردهمایی‌های شورا هر بار باشکوه‌تر و موثرتر از پیش برگزار می‌شود و امیدواریم نظرات کارشناسی همکاران پزشک عمومی که در این گردهمایی مطرح می‌شود،‌ با حسن نظر و استقبال مسئولان، در ارتقای نظام سلامت کشور موثر باشد.
وی همچنین با اشاره به نظم و تداوم همایش‌های علمی فصلی انجمن، از انتشار اولین سی‌دی بازآموزی مجازی انجمن تا یک ماه آینده خبر داد و در ادامه با اعلام این‌که سایت اینترنتی انجمن با فاصله‌ی زیاد، پربازدیدترین سایت بین انجمن‌های پزشکی کشور است، گفت: کانال تلگرامی انجمن به‌عنوان یک رسانه‌ی ارتباطی نوین و موثر، پرمخاطب‌ترین کانال در جامعه‌ی پزشکی و به‌ سرعت در حال گسترش است.
کامیابی با تاکید بر لزوم ترجمه‌ گایدلاین‌های علمی به‌ منظور اجرای صحیح طرح پزشک خانواده افزود: انجمن پزشکان عمومی ترجمه‌ی متون مرجع پزشک خانواده را در دستور کار دارد که از جمله کتاب «استقرار پزشک خانواده» نوشته‌ مایکل کید در انجمن ترجمه شده و در دست انتشار است و کتاب مورتاگ که کتاب مرجع پزشکان خانواده‌ استرالیاست، نیز در مرحله‌ ترجمه قرار دارد.
رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران در پایان خبر خرید اولین «خانه»‌ برای انجمن پزشکان عمومی را از دستاوردهای هیئت مدیره‌ انجمن برشمرد و تشکیل شورای راهبردی طب عمومی با ریاست وزیر بهداشت و حضور نمایندگان انجمن پزشکان عمومی را نیز از موفقیت‌های جامعه‌ی پزشکی عمومی در حوزه‌ سیاست‌گذاری خواند.
ششمین گردهمایی شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی ایران با برگزاری نشست‌ کمیته‌های کارشناسی ادامه می‌یابد و صبح فردا نشست اختتامیه برگزار خواهد شد.‌

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پزشکان عمومی ۱۷ نماینده در مجلس دهم دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.