ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کی‌روش در کنسرت اسطوره آواز آذربایجان +عکس

کنسرت «صدای سه نسل» با ارائه آوازهایی اصیل از سوی سه خواننده مطرح موسیقی آذربایجان برگزار شد تا شبی به یادماندنی برای علاقه‌مندان به موسیقی آذری رقم بخورد. موسیقی ایرانیان: شب گذشته چهارم خرداد ۱۳۹۵، تالار وحدت میزبان سه نسل از خوانندگان موسیقی آذری بود. در ابتدای این کنسرت هر سه خواننده یعنی عارف بابایف، غضنفر عباس‌اف و ناصر عطاپور به همراه گروه «موغام» روی صحنه آمدند تا آوازهایی را در دستگاه «سه‌گاه زابل» بخوانند.
عارف بابایف در صدای خود اصالت‌ها و سنت‌های آذربایجان را دارد و در ۷۹ سالگی به صلابتِ جوانی ۳۰ ساله آواز می‌خواند. غضنفر عباس‌اف که از شاگردان عارف بابایف است روایتگر آوازخوانان میان‌سال آذربایجان است و در اجرای شب گذشته تکنیک‌هایی ناب را خواند. در کنار این دو خواننده‌ بزرگ، ناصر عطاپور روایت نسل جوان آوازخوانان آذربایجان را برعهده داشت. او که شاگردیِ هر دو استاد را کرده است شور و جوانیِ خوانندگی را به نمایش گذاشت.
کی‌روش
اجرای بخش نخست این کنسرت با «درآمد» آغاز شد و سپس تصنیفی خوانده شد و در ادامه گوشه‌هایی مانند مویه، حصار، مخالف و زیر اجرا شد. در لابه‌لای این گوشه‌ها تصنیف‌هایی هم خوانده شد که جملگی از ساخته‌های استاد عارف بابایف بودند. در بخش دوم این کنسرت نیز هر کدام از خوانندگان به تنهایی روی صحنه آمدند و حدود ۱۵ دقیقه به تنهایی قطعه‌هایی اجرا کردند. این بخش به اجرای آثار فولکلور و اجرای آثار برخی از آهنگسازان قدیمی اختصاص داشت. ضمن اینکه بخش پایانی این کنسرت هم به اجرای قطعه‌ای با حضور هر سه خواننده اختصاص داشت.
نکته جالب توجه  در این اجرا حضور کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به عنوان مهمان ویژه‌ کنسرت «صدای سه نسل» بود.
کی‌روش در کنسرت اسطوره آواز آذربایجان +عکس
همچنین مهدیه محمدخانی خواننده موسیقی ایرانی در میان تماشاگران حضور داشت و پس از پایان اجرا هم با خوانندگان دیدار و گفتگو کرد. سفیران و برخی از اعضای سفارت‌خانه‌های کشورهای دانمارک، ایتالیا، سوئد، استرالیا، آلمان، بلغارستان و برخی از اعضای سازمان ملل در ایران نیز از مهمانان ویژه‌ این کنسرت بودند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.