ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فراخوان تویوتا برای تعویض تاکاتا

کیسه‌های هوای تاکاتا که این روزها تبدیل به سوژه دست اول برای خبرگزاری‌های خارجی شده‌اند، تعداد زیادی از آن‌ها بر روی خودروهای بفروش رسیده در بازار آمریکا نصب شده که حداقل 4 میلیون و 730 هزارتا از آن‌ها و جدیداً 1 میلیون و 584 هزارتا از آن‌ها (به تازگی این تعداد اضافه شده است) متعلق به شرکت خودروسازی تویوتا هستند، حال این شرکت برای رفع مشکل کیسه‌های ایمنی تاکاتا که بر روی محصولات خود و محصولات زیرمجموعه‌اش نصب شده، فراخوان بازبینی و تعویض داده که این فراخوان فعلاً برای بازار آمریکا در نظر گرفته شده تا در آینده فکری هم برای بازار جهانی شود.
به طور کلی خودروهایی که از سوی تویوتا و شرکت‌های وابسته به آن از کیسه‌های هوای ایمنی تاکاتا استفاده کرده‌اند به شرح زیر هستند که صد در صد باید مورد بازبینی و تعویض قرار گیرد.

تویوتا کرولا و ماتریس 2009 تا 2011
تویوتا یاریس 2006 تا 2011
تویوتا فور رانر 4Runner مدل 2010 تا 2011
تویوتا سی‌ینا 2011
سایون XB مدل 2008 تا 2011
لکسوس ES مدل 2007 تا 2011
لکسوس GX مدل 2010 تا 2011
لکسوس IS از سال 2006 تا سال 2011

آخرین گزارشات حاصله نشان می‌دهد که حداقل 35 میلیون تا 40 میلیون خودرو از سوی تویوتا و شرکت‌های وابسته به همراه کیسه‌های هوای ایمنی تاکاتا در بازار جهانی عرضه شده‌اند.
گفتنی است که نقص این نوع ایربگ به خاطر نداشتن خشک کن یا رطوبت گیر در محفظه نگهداری مواد منفجره است که رطوبت‌ جذب آن شده و باعث افزایش قدرت انفجار آن می‌شود که در این صورت به دلیل فشار باد بالاتر در هنگام انفجار، کیسه هوا پاره شده و انرژی درون کیسه به سمت راننده و سرنشین جلو شلیک می‌شود. اگر هم راننده و سرنشین جلو از این فشار بالا جان سالم به در ببرند، به دلیل نبود باد در کیسه‌های هوا، راننده و سرنشین جلو آسیبی جدی خواهند دید و تا به این لحظه هم مرگ 13 نفر به خاطر این مشکل در سراسر جهان گزارش شده است.
پیش از این هم شرکت خودروسازی مرسدس بنز اقدام به رفع مشکل حدود 197 هزار خودرو در بازار آمریکا و همچنین شرکت خودروسازی هوندا اقدام به رفع مشکل حدود 21 میلیون دستگاه از محصولات خود در سراسر جهان کرده است.

[ منبع این خبر سایت خودروبانک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فراخوان تویوتا برای تعویض تاکاتا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خودروبانک منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.