ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قهرمانی لبدوف و گدویف در کشتی آزاد قهرمانی روسیه


در روز نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی روسیه برای حضور در المپیک ریو 2016، ویکتور لبدوف و انور گدیوف به ترتیب در اوزان 57 و 74 کیلوگرم به مقام قهرمانی رسیدند.

به گزارش ایسنا، در جریان نخستین روز از رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی روسیه برای انتخاب نمایندگان این کشور در رقابت‌های المپیک 2016 ریو در وزن 57 کیلوگرم ویکتور لبدوف قهرمان جهان در دیدار فینال موفق شد، الکساندر بوگومایف را شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد.در این وزن جمال اوتار سلطانوف و ارژن تیوترین مشترکا به مقام سوم رسیدند.

از حوادث مهم دیدارهای این وزن جنجال در مسابقه مرحله یک چهارم نهایی بین لبدوف و اسماعیل موسکایف از داغستان بود. در حالی که این مبارزه با نتیجه 4 بر 3 به نفع لبدوف به پایان رسید اما اشتباهات تاثیر گذار داوری در این مبارزه باعث شد که درگیری‌های این موضوع حدود دو ساعت به طول بیانجامد و در همین راستا مسئولان کشتی روسیه اعلام کردند که فرصت دوباره ای به موسکایف خواهند داد. اما بنا به اعلام یکی از سایت های کشتی داغستان این موضوع مسئولان کشتی این جمهوری را قانع نکرده و این امکان وجود دارد که آن ها تیم خود را از مسابقات خارج کنند. یاکوتسک محل برگزاری مسابقات زادگاه ویکتورلبدوف است.

همچنین با تصمیم مامیاشویلی رئیس فدراسیون کشتی روسیه تیم داوری این مسابقه شامل آناتولی کوالیف، آشوت خاچاطوریان از ارمنستان، باتار از مغولستان و یک داور دیگر از قضاوت در مسابقات کنار گذاشته شدند.شکست نریمان اسرافیلوف مقابل جمال اوتار سلطانوف و برتری بوگومایف مقابل سلطانوف از دیگر حوادث مهم این وزن بود.

در وزن غیر المپیکی 70 کیلوگرم زائور بیک سی داکوف با برتری مقابل رادیک والیف به مقام نخست رسید. در این وزن ایدوس گینیاتولین و آلبیک آکبایف مشترکا سوم شدند.

در وزن 74 کیلوگرم انور گدویف دارنده مدال برنز جهان در سال 2015 در دیدار فینال موفق شد با پیروزی مقابل دنیس چارگوش دارنده 3 مدال طلای جهان و برنز المپیک لندن به مقام قهرمانی برسد و آتساماز ساناکوف و هوسیف سویانچایف مشترکا به مقام سوم رسیدند.شکست کاخابر هوژبتی مقابل دنیس چارگوش و حبیب باتیروف مقابل آقایف از نتایج مهم کشتی های این وزن بود.

این مسابقات در روزهای شنبه و یکشنبه با برگزاری مسابقات پنج وزن باقی مانده پیگیری می شود.انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.