سازمان ملل خواستار توقف مداخله دولت و شورشیان سوریه در کمک رسانی به مناطق تحت محاصره شد

به گزارش جمعه شب خبرگزاری رویترز از نیویورک ، استیفن اوبرایان قائم مقام دبیرکل سازمان ملل به 15عضو شورای امنیت گفت : تداوم استفاده از محاصره و گرسنگی به عنوان سلاح جنگ عملی نکوهیده است .
وی گفت : براساس تازه ترین اطلاعات ، ما اکنون بر آورد می کنیم که حدود 592 هزار و 700 نفر در مناطق محاصره شده زندگی می کنند.
اوبرین گفت : دولت سوریه و تا حدی کمتر گروه های شبه نظامی در حال جنگ با دولت و مخالف یکدیگر عمدتا در کار کمک رسانی مداخله کرده و موجب می شوند این کمک ها محدود شوند.
وی گله کرد که سازمان ملل در ماه مه خواستار اعزام کاروان های کمک رسانی به 35 منطقه تحت محاصره و از نظر دسترسی دشوار در سوریه شده ولی دولت تنها دسترسی کامل به 14 منطقه و دسترسی مقطعی به هشت منطقه دیگر را پدیرفته است .
درهمین حال طرف های جنگ سریعا به مصرف کمک های عرضه شده دارویی ادامه می دهند.
برداشتن تجهیزات دارویی و پزشکی نظیر کیت های جراحی و کیت های اورژانس بی وفقه ادامه دارد و از آغاز سال جاری طبق برآورد حدود 150 هزار مورد مداوا خارج از کاروان های کمک رسانی صورت گرفته است .
به گفته اوبرین ، از فوریه 2014 ، عرضه دارو برای بیش از 650 هزار مورد مداوا از کاروان های کمک رسانی انجام گرفته است .
بشار جعفری سفیر سوریه در سازمان ملل صحت ادعاهای اوبرین را زیر سوال برد و بخش عظیمی از اعمال خشونت علیه غیر نظامیان در سوریه را کار داعش و جبهه النصره دانست .
اما اوبرین به شورای امنیت گفت که وی پای حرفهایش ایستاده است .
شبک 1403 / 1064


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان ملل خواستار توقف مداخله دولت و شورشیان سوریه در کمک رسانی به مناطق تحت محاصره شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.