ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازمان ملل خواستار توقف مداخله دولت و شورشیان سوریه در کمک رسانی به مناطق تحت محاصره شد

به گزارش جمعه شب خبرگزاری رویترز از نیویورک ، استیفن اوبرایان قائم مقام دبیرکل سازمان ملل به 15عضو شورای امنیت گفت : تداوم استفاده از محاصره و گرسنگی به عنوان سلاح جنگ عملی نکوهیده است .
وی گفت : براساس تازه ترین اطلاعات ، ما اکنون بر آورد می کنیم که حدود 592 هزار و 700 نفر در مناطق محاصره شده زندگی می کنند.
اوبرین گفت : دولت سوریه و تا حدی کمتر گروه های شبه نظامی در حال جنگ با دولت و مخالف یکدیگر عمدتا در کار کمک رسانی مداخله کرده و موجب می شوند این کمک ها محدود شوند.
وی گله کرد که سازمان ملل در ماه مه خواستار اعزام کاروان های کمک رسانی به 35 منطقه تحت محاصره و از نظر دسترسی دشوار در سوریه شده ولی دولت تنها دسترسی کامل به 14 منطقه و دسترسی مقطعی به هشت منطقه دیگر را پدیرفته است .
درهمین حال طرف های جنگ سریعا به مصرف کمک های عرضه شده دارویی ادامه می دهند.
برداشتن تجهیزات دارویی و پزشکی نظیر کیت های جراحی و کیت های اورژانس بی وفقه ادامه دارد و از آغاز سال جاری طبق برآورد حدود 150 هزار مورد مداوا خارج از کاروان های کمک رسانی صورت گرفته است .
به گفته اوبرین ، از فوریه 2014 ، عرضه دارو برای بیش از 650 هزار مورد مداوا از کاروان های کمک رسانی انجام گرفته است .
بشار جعفری سفیر سوریه در سازمان ملل صحت ادعاهای اوبرین را زیر سوال برد و بخش عظیمی از اعمال خشونت علیه غیر نظامیان در سوریه را کار داعش و جبهه النصره دانست .
اما اوبرین به شورای امنیت گفت که وی پای حرفهایش ایستاده است .
شبک 1403 / 1064


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.