ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشاور رییس جمهوری فراری یمن بازداشت شد

پایگاه خبری عربی ۲۱ با انتشار این خبر افزود: افراد مسلح یک افسر بلند پایه ارتش یمن را که بعنوان مشاورمنصور هادی فعالیت دارد به هنگام بازگشت از قاهره در این فرودگاه بازداشت کردند.
یک مسوول بلندپایه یمنی با بیان این که سرلشکر صالح الضنین برای درمان به قاهره رفته بود، افزود: وی به هنگام بازگشت در فرودگاه بازداشت شده است.
این درحالی است که برخی منابع دیگر در این رابطه گفتند وی به مقصد حضرموت در شرث یمن پرواز کرده بود ولی هواپیمای حامل وی ناچار به فرود اضطراری در صنعا شده و همین امکان بازداشت وی را فراهم کرده است.
این مسوول بلندپایه این خبر را رد کرده است.
وی که خواست نامش فاش نشود به این پایگاه خبری افزود:بازداشت ژنرال الضنین در چارچوب حملات گسترده علیه فرماندهان وافسران ارتش یمن صورت گرفته است.
گفته می شود الضنین از افراد نزدیک به علی محسن الاحمر معاون هادی منصور و فرمانده نیروهای مسلح وی است.
الضنین از افسران باسابقه واز اهالی شهر سنحان یمن و همشهری علی عبدالله صالح است که پست های نظامی زیادی را در کارنامه خود دارد که ازجمله آنها می توان به فرماندهی لشکر زرهی ۳۳ بزرگترین و قدیمی ترین لشکر ارتش یمن اشاره کرده که پایگاه آن در شهر ساحلی المخا بود و بعدها به منطقه الراحه در شهر لحج تغییر داده شد.
الضنین در سال ۲۰۱۱ به جنبش ضد صالح پیوست و درپی برسرکارآمدن منصور هادی به رغم بازنشستگی دعوت به کار شد و به عنوان مشاور مشغول به کار شد.
شبک ۶۰۰۲**1917


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.