ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اصفهان، استان خیرخیز کشور است

به گزارش ایرنا، رسول زرگرپور جمعه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان افزود: آنقدر مقوله خیرین در استان پیشرفت کرده است که خیریه ها به حوزه های تخصصی برای امور خیر، تقسیم بندی شده است.
وی اظهار کرد: بسیاری از امور خیر در بخش های درمانی و حمایتی در استان اصفهان ایجاد شده و بصورت الگو برای سایر استان های کشور درآمده است.
استاندار اصفهان افزود: از سال 58 تاکنون، 25 هزار و 110 کلاس درس توسط خیرین در استان اصفهان ساخته شده که به نوعی می توان گفت هر ساله حدود 700 کلاس در استان احداث شده است.
زرگر پور افزود: البته باید با اتخاذ رویکرد جدیدی متفاوت از رویکردهای فعلی به کمبود فضاهای آموزشی پرداخته شود.
وی، از جمله این رویکرد ها را مجازی کردن 20 درصد آموزش ها، ورود شهرداری های به ساخت و ساز مدرسه و ممانعت از ساخت مناطق مسکونی پرجمعیت بدون ساخت فضاهای آموزشی عنوان کرد.
مدیرکل آموزش و پرروش استان اصفهان نیز در این جشنواره گفت: هم اکنون بیش از چهار هزار و 100 کلاس درس در استان نیازمند تخریب و نوسازی است.
محمد حسن قائدی ها با بیان اینکه یک سوم مدارس استان نیازمند مقاوم سازی یا بازسازی است افزود: بیش از 10 هزار کلاس درس در استان، نیازمند مقاوم سازی است.
هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان با هدف تشویق و ترغیب شهروندان به امر نیک مدرسه سازی و اطلاع رسانی درباره نیازهای آموزشی استان به مدت یک روز در تالار شهروند اصفهان برگزار شد.
مجمع خیران مدرسه ساز استان اصفهان در سال 1378 بمنظور جذب هر چه بیشتر خیرین و ساماندهی کمک های مردم در حوزه مدرسه سازی تشکیل شد.
این مجمع هم اکنون در استان بالغ بر 800 نفر عضو دارد که تعداد 200 نفر از آنان را بانوان خیر تشکیل می دهند.
در 16 شهرستان استان نمایندگی یا شعبه مجامع خیران مدرسه ساز تشکیل شده و کمک افراد خیر و نیکوکار را در حوزه شهرستان خود ساماندهی می کنند.
ت/6994 / 1339


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.