ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امام خمینی، اولین خیر مدرسه ساز ایران اسلامی است

به گزارش ایرنا، 'محمدرضا حافظی' روز جمعه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان در تالار شهروند این شهر افزود: ایشان در امر مدرسه سازی رویکرد ویژه ای داشتند و می خواستند که در جای جای کشور ایران مدرسه ساخته شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر در 550 شهرستان کشور مجامع خیرین مدرسه ساز دایر است و بیش از 600 هزار نفر خیر در این مجامع عضو هستند.
رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور افزود: تاکنون 35 درصد مدارس موجود در کشور با همت خیرین احداث شده است.
وی پیش بینی کرد که در سالجاری مشارکت مردم در احداث پروژه های مدرسه سازی 37 درصد افزایش یابد.
رییس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان نیز دراین جشنواره گفت: مدرسه کارگاه انسان سازی است و ارتقاء امکانات آموزشی بر کیفیت آموزش تاثیرگذار است زیرا وجود فضاهای مناسب آموزشی عامل موثری در یادگیری بهتر دانش آموزان است.
وی اظهار کرد: خیران استان، انسان های متعهدی هستند که با وجود مشکلات و رکود اقتصادی هیچ گاه این عرصه را رها نکرده اند.
مجمع خیران مدرسه ساز استان اصفهان در سال 1378 بمنظور جذب هر چه بیشتر خیرین و ساماندهی کمک های مردم در حوزه مدرسه سازی تشکیل شد.
این مجمع هم اکنون در استان بالغ بر 800 نفر عضو دارد که تعداد 200 نفر از آنان را بانوان خیر تشکیل می دهند.
در 16 شهرستان استان نمایندگی یا شعبه مجامع خیران مدرسه ساز تشکیل شده و کمک افراد خیر و نیکوکار را در حوزه شهرستان خود ساماندهی می کنند.
ت/6994 / 1339


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.