ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نئاندرتال ها از آنچه تاکنون فکر می کردیم، باهوش تر بوده اند! -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: بیگ بنگ: پژوهشگران دایره‎های سنگی اسرارآمیزی در اعماق غاری در فرانسه کشف کرده‎اند که به احتمال قوی ساخته دست نئاندرتال ها (انسان‎های نخستین) بوده است. کشف اخیر نشان می‎دهد که دانشمندان تاکنون تا چه حد قابلیت های اجدادمان را دست کم می گرفته اند.,استخوان نئاندرتال ها,انسان باستان,انسان باستانی,[categoriy]

نئاندرتال ها از آنچه تاکنون فکر می کردیم، باهوش تر بوده اند

نئاندرتال ها از آنچه تاکنون فکر می کردیم، باهوش تر بوده اند! -آکااستخوان نئاندرتال ها,انسان باستان,انسان باستانی,انسان شناسی,انسان‎های نخستین,تکامل انسان,فسیل نئاندرتال ها,نئاندرتال ها,هوش نئاندرتال ها,هوشمندی نئاندرتال ها

آکاایران: نئاندرتال هاها از آنچه تاکنون فکر می کردیم، باهوش تر بوده اند!

به گزارش آکاایران: سازه‎ها در اعماق غاری کشف شده‎اند، جایی که نور وجود ندارد


به گزارش BBC، این سازه‎های بیضی شکل از صدها استالاگمیت، رسوبات آهکی که به صورت ستون‎های مخروطی شکل در کف غارها به وجود می آیند، درست شده است. روش های تاریخ گذاری نشان می دهد که استالاگمیت ها ۱۷۵ هزار سال پیش از جا کنده شده اند. آثاری از وجود آتش نیز در غار مشاهده شده است. این سازه ها در غار برونیکل در جنوب غربی فرانسه کشف شده‎اند.


قطعات استالاگمیت ها تقریبا به یک اندازه بریده شده و طوری کنار هم چیده شده اند که مجموعه ای بیضی شکل به بلندی ۴۰ سانتیمتر را تشکیل دهند. پژوهشگران در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که یافتن این سازه‎ها در عمق ۳۳۶ متری غار نشان می دهد که انسان‎های نخستین با محیط زیست زیرزمینی آشنایی کامل داشته اند و این به نوبه خود “گامی مهم در نزدیک شدن به شیوه زندگی و رفتاری انسان مدرن است”.


,استخوان نئاندرتال ها,انسان باستان,انسان باستانی,[categoriy]

نئاندرتال ها از آنچه تاکنون فکر می کردیم، باهوش تر بوده اند

تصویر سه بعدی از سازه های دایره ای که پژوهشگران درست کرده‎اند


ژاک ژوبرت، از دانشگاه بوردو که یکی از محققان است می گوید این دایره های سنگی خود به خود به وجود نیامده‎اند و توسط جاندارانی مانند خرس و گرگ که استخوان‎هایشان در دهانه غار پیدا شده است نیز روی هم چیده نشده اند. به گفته او: « آنها قطعا ساخته دست انسان است.» او در ادامه گفت که نئاندرتال ها حتما “پروژه‎ای” در نظر داشته اند که به اعماق غار، جایی که هیچ نوری وجود ندارد رفته‎اند. «آنها احتمالا به طور گروهی برای بررسی اعماق غار به آنجا رفته، با استفاده از آتش آنجا را روشن کرده و با همکاری یکدیگر این حلقه ها را ساخته اند.»


پروفسور کریس استرنیگر از موزه علوم طبیعی در لندن کشف تازه را “چشمگیر” توصیف کرد و گفت که شرایط آب و هوا در زمان ساخت این دایره های سنگی بسیار سرد بوده و احتمالا نئاندرتال ها برای فرار از سرمای طاقت فرسا به قعر غار پناه می بردند. پروفسور استرینگر که خود در روند این تحقیقات دخیل نبوده، تاکید کرد که به تحقیقات بیشتری نیاز هست تا معلوم شود آیا این غار پناهگاهی موقت بوده یا انسان‎های نخستین عموما از غارها به عنوان سرپناه استفاده می کردند. نتایج این تحقیقات در نشریه نیچر (Nature) منتشر شده است.


آکا ایران /


VN:F [1.9.22_1171]

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.