ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

این شبها مریخ را پرنورتر از همیشه ببینید -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

این شبها مریخ را پرنورتر از همیشه ببینید

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز

آکاایران: این شبها مریخ را پرنورتر از همیشه ببینید

آکاایران رئیس انجمن نجوم اهواز گفت:این شب ها سیاره مریخ پرنورتر از شب های دیگر و با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است.

خسرو جعفری زاده، رئیس انجمن نجوم اهواز در گفتگو با مهر با بیان اینکه در حال حاضر، بهترین فرصت برای مشاهده سیاره مریخ است، گفت: سیاره مریخ چهارمین سیاره منظومه شمسی است و در این شب ها پر نور تر دیده می شود.
وی با بیان اینکه در روز ۲ خردادماه ۱۳۹۵، سیاره مریخ به مقابله می رسد، اظهار داشت: مقابله به وضعیتی می گویند که خورشید، زمین و سیاره دیگری دریک راستا قرار گیرند و این بار سیاره مریخ این وضعیت را پیدا خواهد کرد.
به گزارش آکاایران جعفری زاده  اظهار داشت: علاقه مندان برای رصد این سیاره می توانند کمی بعد از غروب خورشید نگاهی به افق شرقی ( محل طلوع خورشید ) بیندازند تا ستاره ای نورانی و به رنگ قرمز را ببینند؛ این جسم نورانی همان سیاره مریخ است.
وی افزود: سیاره مریخ چهارمین سیاره منظومه خورشیدی و آخرین سیاره خاکی است. این سیاره نزدیک به یک دوم قطر زمین و قطر آن ۶٬۷۹۰ کیلومتر است.
وی ادامه داد: همچنین سطح سیاره از اکسید آهن پوشیده شده و به همین دلیل قرمز رنگ دیده می شود؛ اگر این سیاره را با ابزاری مانند تلسکوپ رصد کنیم با توجه به نزدیک بودن فاصله آن تا زمین می توانیم برخی از عوارض سطحی آن را در این روزها با وضوح بیشتری مشاهده کنیم.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.