ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تبیین مسئولیت مجلس خبرگان

 رهبر معظم انقلاب تأکید کردند: مسئولیت مجلس خبرگان حراست دقیق و همه جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام است. بخش سیاست تبیان رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز به کار پنجمین دوره  مجلس خبرگان، ضمن تبریک به اعضای این مجلس به خاطر دستیابی به اعتماد و انتخاب ملت، تأکید کردند: اهمیت این مجلس عظیم الشأن، ناشی از عظمت مسئولیتی است که بر دوش منتخبان آن نهاده شده و این «مسئولیت»، حراست دقیق و همه جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام حاکم بر کشور و هدایت دستگاههای درهم تنیده این نظام به سمت هدفهای والا و عالی قدر آن است.
متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که صبح امروز از سوی حجت الاسلام و المسلمین محمّدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری قرائت شد، به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
آغاز به کار پنجمین دوره  مجلس خبرگان در ایّام ولادت حضرت ولیّ الله الاعظم ارواحنا فداه تقارن مبارکی است که باید به فال نیک گرفت و اطمینان به تسدید و تأیید الهی و رعایت و رضایتِ وَلَوی را در دل مومنِ به صدق وعده های الهی، افزون و پایدار ساخت. همچنین همزمانی با سوم خرداد را که نماد پیروزی مقاومت و افراشتن پرچم فتح و نصرت الهی است، باید قدر دانست و از آن پدیده شگفت آور، درس آموخت.

هریک از سرفصل های مذکور متضمن وظائفی است که حسن انجام آن، کشور و نظام را به صلاح و سداد رهنمون می گردد و رهبر را در ادای آن مسئولیت بزرگ و بی همتا مدد می رساند.

خداوند عزیز و حکیم را با همه  دل سپاس می گزارم که به ملت مومن و شجاع و باوفا توفیق تشکیل این مجلس را ارزانی فرمود و نظام جمهوری اسلامی را بار دیگر به بیعتی عمومی سرافراز ساخت.
به شما برگزیدگان نیز به خاطر دستیابی به اعتماد و انتخاب ملت تبریک می گویم و توفیق در تقدیم خدمت شایسته به کشور و مردم را برای شما از خداوند علیم و بصیر مسئلت می کنم.
اهمیت این مجلس عظیم الشأن، ناشی از عظمت مسئولیتی است که بر دوش منتخب آن نهاده شده است. این مسئولیت در یک جمله:
حراست دقیق و همه جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام حاکم بر کشور و هدایت دستگاههای درهم  تنیده  این نظام به سمت هدفهای والا و عالی قدر آن است. ادای این مسئولیت سنگین نیازمند صلاحیتهایی است که در قانون اساسی به آن اشاره شده است.
تشخیص وجود و بقای این صلاحیت ها برعهده  این مجلس معظم است و این به  نوبه  خود مسئولیت های بزرگی را متوجه آن می سازد: آشنائی با جایگاه جمهوری اسلامی در دنیای کنونی؛ توجه به پدیده  جذاب مردم سالاری دینی در میان انبوه شیوه های گوناگون حکومت که در آنها یا معنویت و دین، یا مردم، و یا هر دو قربانی شده اند؛ توجه به نقش بی مانند ایمان و باورهای برآمده از معارف اسلامی در نوع گزینشهای مردمی؛ توجه به تأثیر تقوای فردی و سیاسی شخص رهبر در حفظ اعتماد مردم و سلامت و صلابت و استواری نظام ...، اینها بخشی از مسئولیتهای این مجلس معظم را که متشکل از فقهای مردمی و اثرگذار است، یادآور می شود و ادای آن را مطالبه می کند. هریک از سرفصل های مذکور متضمن وظائفی است که حسن انجام آن، کشور و نظام را به صلاح و سداد رهنمون می گردد و رهبر را در ادای آن مسئولیت بزرگ و بی همتا مدد می رساند.
توفیق شما حضرات محترم و خود را در پیمودن این مسیر مبارک که راه امام راحل بزرگوار و هدف بزرگ و حیاتی ایشان بود، از خداوند منان مسئلت می کنم.
سیّدعلی خامنه ای
یکم خرداد 1395


منبع : خبرگزاری تسنیم

[ منبع این خبر سایت تبیان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.