ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیرخارجه لیتوانی در راه تهران / همکاری اقتصادی با ایران پسا تحریم

به نوشته روزنامه ' بالتیک تایمز ' ، وزیر خارجه لیتوانی قرار است با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ، علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی و جمعی دیگر از مقامات و وزیران ایران و همچنین 'محسن جلال پور ' رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ملاقات کند.
همچنین در دستور کار این دیدار سه روزه ملاقات با رهبران مجلس و برگزاری یک سمینار تجاری سازماندهی شده به طور مشترک با اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی وجود دارد.
وزیرخارجه لیتوانی را در این سفر ' الکساندراس اشپرو گیس ' معاون وزیر انرژی و یک هیات تجاری به رهبری ' ریمانتاس سیلاوسکاس ' رئیس اتحادیه اتاق بازرگانی ، صنعت و هنرهای دستی همراهی می کند.
وزیر خارجه لیتوانی و دیگر اعضای هیات تقویت همکاری های دوجانبه بویژه همکاری های اقتصادی ، تجاری و فرهنگی را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد نیروی بالقوه تجاری و صادراتی لیتوانی را معرفی خواهند کرد.
اوضاع امنیتی منطقه و جهان ، مبارزه با تروریسم و داعش و دلایل مهاجرت از جمله موضوعات دیگر مورد بحث خواهند بود.
این نخستین دیدار یک وزیر خارجه لیتوانی از ایران است . دو کشور در سال 1993 روابط دیپلماتیک برقرار کردند.
شبک / 1403 / 1064


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.