وزیرخارجه لیتوانی در راه تهران / همکاری اقتصادی با ایران پسا تحریم

به نوشته روزنامه ' بالتیک تایمز ' ، وزیر خارجه لیتوانی قرار است با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ، علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی و جمعی دیگر از مقامات و وزیران ایران و همچنین 'محسن جلال پور ' رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ملاقات کند.
همچنین در دستور کار این دیدار سه روزه ملاقات با رهبران مجلس و برگزاری یک سمینار تجاری سازماندهی شده به طور مشترک با اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی وجود دارد.
وزیرخارجه لیتوانی را در این سفر ' الکساندراس اشپرو گیس ' معاون وزیر انرژی و یک هیات تجاری به رهبری ' ریمانتاس سیلاوسکاس ' رئیس اتحادیه اتاق بازرگانی ، صنعت و هنرهای دستی همراهی می کند.
وزیر خارجه لیتوانی و دیگر اعضای هیات تقویت همکاری های دوجانبه بویژه همکاری های اقتصادی ، تجاری و فرهنگی را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد نیروی بالقوه تجاری و صادراتی لیتوانی را معرفی خواهند کرد.
اوضاع امنیتی منطقه و جهان ، مبارزه با تروریسم و داعش و دلایل مهاجرت از جمله موضوعات دیگر مورد بحث خواهند بود.
این نخستین دیدار یک وزیر خارجه لیتوانی از ایران است . دو کشور در سال 1993 روابط دیپلماتیک برقرار کردند.
شبک / 1403 / 1064


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیرخارجه لیتوانی در راه تهران / همکاری اقتصادی با ایران پسا تحریم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.