ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عقب‌نشینی نیروهای داعش به داخل شهر سرت لیبی

به گزارش «شیعه نیوز»، گروه تروریستی داعش در درگیری‌ها با نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی لیبی و گردان‌های حامی‌اش در اطراف شهر سرت 35 تن از نیروهای خود را از دست داد و مجبور به عقب‌نشینی به داخل شهر سرت شد.
برخی منابع در لیبی اعلام کردند، نیروهای دولت وفاق ملی و گردان‌های حامی آن از دو محور شرق و جنوب شرق شهر ابوقرین به سمت غرب شهر سرت پیشروی کردند.
این منابع افزودند: نیروهای دولت وفاق ملی با افزایش حملات هوایی خود علیه پایگاه‌ها و مراکز داعش توانستند اعضای این گروه تروریستی را مجبور به عقب‌نشینی به داخل شهر سرت کنند.
طبق گفته‌های منابع مذکور، در ‌این درگیری‌ها یک تن از نیروهای دولت وفاق ملی لیبی کشته و 15 تن دیگر از آنان زخمی شدند.
برخی منابع در اتاق عملیات "البنیان المرصوص" که دولت وفاق ملی لیبی با هدف آزادسازی شهر سرت از کنترل داعش آغاز کرده، اعلام کردند که نیروهای دولتی موفق شدند عملیات انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده توسط یک عامل انتحاری داعش را که در حال حرکت به سمت مرکزی نظامی در منطقه "استراحة النخیل" واقع در غرب سرت بود، خنثی سازند. در این عملیات خودروی مذکور پیش از رسیدن به هدف مورد نظر با یک موشک حرارتی هدف قرار گرفت و منهدم شد.
منابع مذکور افزودند:‌ داعش در درگیری‌های جنوب شرق شهر ابوقرین و نیز درگیری‌های شرق مصراته به سمت سرت بسیاری از تجهیزات نظامی خود را از دست داد و متحمل خسارات بسیاری شد.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت خبری الجزیره، نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی لیبی به تازگی موفق شدند پایگاه‌های داعش در مناطق ابوقرین، الوشکه، الهیشة، زمزم و ابونجیم در شرق مصراته را پس بگیرند.
اتاق عملیات "البنیان المرصوص" در تاریخ پنجم مه جاری به دستور شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی با هدف هماهنگی میان گردان‌های مسلح وابسته به دولت لیبی تشکیل شد.
نیروهای دولت لیبی چند روز قبل از پایان مرحله نخست عملیات "البنیان المرصوص" خبر داده و اعلام کردند که اکنون در فاصله ده‌ها کیلومتری شهر ساحلی سرت که در کنترل داعش است، مستقر شده‌اند.

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عقب‌نشینی نیروهای داعش به داخل شهر سرت لیبی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.