ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طالبان به این زودی‌ها پای میز مذاکره نمی‌نشیند

به گزارش «شیعه نیوز»، رییس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران و رهبران سایر کشورهای عضو گروه هفت در ژاپن گفت: من شک دارم که این گروه شبه نظامی به این زودی‌ها پای میز مذاکره بنشیند.
اوباما درست یک روز پس از آن این سخنان را مطرح کرد که هیبت‌الله آخوندزاده به عنوان رهبر جدید طالبان معرفی و جانشین ملا اختر منصور شد که در حمله پهپادی آمریکا در پاکستان کشته شد.
تحلیلگران می‌گویند باوجود آنکه این فرد جدید به عنوان رهبری جدید این گروه شبه نظامی انتخاب شده اما راه رهبران سابق را در پیش می‌گیرد و توجهی به روند صلح با دولت کابل ندارد.
رییس جمهوری آمریکا نیز اذعان داشته که هرگز به شریکی مناسب و خوب برای مذاکره از سوی طالبان نمی‌رسد چون این گروه شبه نظامی هرگز دست از خشونت برنمی‌دارد.
وی در این باره گفت: انتظار ندارم که یک فرد لیبرال دموکرات رهبر طالبان شود. اما امیدوارم که طالبان به این نتیجه برسد که برگزاری مذاکرات با دولت کابل ضروری است. البته شک دارم که این مساله به این زودی‌ها اتفاق بیفتد.
طالبان هنوز از زمان انتخاب آخوندازاده به عنوان رهبری جدیدش تاریخی را برای برگزاری مذاکرات صلح با دولت کابل تعیین نکرده است.
در همین حال، شورای عالی صلح افغانستان نیز در بیانیه‌ای درباره روند آتی مذاکرات گفته است که رهبری جدید این گروه شبه نظامی تمایلی برای مذاکرات سیاسی ندارد اما این شورا تلاش می‌کند تا روند صلح را در کشور برقرار کند.
همچنین تحلیلگران گفته‌اند اگر این رهبری جدید تمایلی هم برای برگزاری مذاکرات داشته باشد، شورای عالی طالبان به وی چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد.

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.