ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لبدف و گودیف قهرمان روز نخست مسابقات قهرمانی روسیه

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در وزن 57 کیلوگرم ویکتور لبدف قهرمان جهان در دیدار فینال موفق شد، الکساندر بوگومایف را شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد.، در این وزن جمال اوتار سلطانوف و ارژن تیوترین مشترکا به مقام سوم رسیدند.
 
از حوادث مهم  دیدارهای این وزن جنجال در مسابقه مرحله یک چهارم نهایی بین لبدف و اسماعیل موسکایف از داغستان بود که در حالی که مسابقه با نتیجه 4 بر 3 به نفع لبدف به پایان رسید اما اشتباهات تاثیر گذار داوری در این مسابقه باعث شد که درگیری های این موضوع حدود دو ساعت به طول بیانجامد و در همین راستا مسئولان کشتی روسیه اعلام کردند که فرصت دوباره ای به موسکایف خواهند داد.، اما بنا به اعلام یکی از سایت های کشتی داغستان این موضوع مسئولان کشتی این جمهوری را قانع نکرده است و آنها امکان دارد تا تیم خود را از مسابقات خارج کنند.، یاکوتسک محل برگزاری مسابقات زادگاه ویکتورلبدف است.
 
همچنین با تصمیم مامیاشویلی رئیس فدراسیون کشتی روسیه تیم داوری این مسابقه شامل آناتولی کوالیف، آشوت خاچاطوریان از ارمنستان، باتار از مغولستان و یک داور دیگر از قضاوت در مسابقات کنار گذاشته شدند.شکست نریمان اسرافیلوف مقابل جمال اوتار سلطانوف و برتری بوگومایف مقابل سلطانوف از دیگر حوادث مهم این وزن بود.
 
در وزن غیر المپیکی 70 کیلوگرم زائور بیک سی داکوف با برتری مقابل رادیک والیف به مقام نخست رسید.، در این وزن ایدوس گینیاتولین و آلبیک آکبایف مشترکا سوم شدند.
 
در وزن 74 کیلوگرم انورگودیف دارنده مدال برنز جهان در سال 2015 در دیدار فینال موفق شد با شکست دنیس چارگوش قهرمان جهان به مقام قهرمانی برسد.، و آتساماز ساناکوف و هوسیف سویانچایف مشترکا به مقام سوم رسیدند.شکست کاخابر هوژبتی مقابل دنیس چارگوش و حبیب باتیروف مقابل آقایف از نتایج مهم کشتی های این وزن بود.  
 
این مسابقات روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز با مسابقات پنج وزن باقی مانده پیگیری می شود.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.