ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیام ریاست آیت‌الله جنتی برای هاشمیبه گزارش جهان، رضا سراج کارشناسی مسائل راهبردی در گفتگو با تسنیم با اشاره به انتخاب آیت الله جنتی به عنوان رئیس خبرگان، اولین پیام این انتخاب را یأس و نا‌امیدی دشمنان دانست.

وی افزود: غربیها به دنبال این بودند که دوگانه «تند‌رو- میانه‌رو» را در ایران ایجاد کنند و جریان انقلابی را با بر‌چسب تند‌رو از عرصه انقلاب به حاشیه برانند تا بتوانند جریان به اصطلاح میان‌رو- یا به تعبیری وادادگان داخلی- را وارد مجلس خبرگان کنند.

سراج با تاکید بر اینکه آنها برای این کار کمپین رأی منفی را به راه انداختند و برخی هم در این جریان با آنها به ویژه انگلیس خبیث همراهی کردند، یادآورشد: غربیها انتظار داشتند با راه‌اندازی کمپین رأی منفی علاوه بر اینکه مانع ورود نیروهای انقلابی به مجلس می‌شود، با حاکم کردن نیروهای وا‌داده در مجالس شورای اسلامی و خبرگان، امتیازات و برجامهای دیگری را نصیب خود کنند.

وی تأکید کرد: علیرغم کمپین رأی منفی و اقداماتی که برای حذف نیروهای انقلابی انجام دادند اما برایند انتخاب رئیس خبرگان این بود که مجلس خبرگان مجلسی کاملاً انقلابی است که البته آقای هاشمی بنا به دلایل کاملاً مشخص و بر خلاف دوره‌های قبل، این بار در آن کاندیدا نشد.

این کارشناس مسائل راهبردی با بیان اینکه انتخاب رئیس مجلس خبرگان علاوه بر پیامی که برای غربیها داشت، پیام معناداری هم برای هاشمی رفسنجانی داشت، گفت: هاشمی رفسنجانی خیلی تلاش کرد تا فضای مجلس خبرگان را دو قطبی و رقابت را جناحی کند و سیاست ثبت‌نام برای خبرگان را راه انداخت تا هزینه بررسی صلاحیتها را برای شورای نگهبان افزایش دهد.

سراج با تاکید بر اینکه هاشمی با کمپین رأی منفی بی بی سی و صدای امریکا همراهی کرد، اظهار کرد: در شهرستانها برای مخالفان وی رقیب‌سازی کردند تا رأی نیاورند و لیست جدا‌گانه‌ای در مقابل لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم داد اما انتخاب ریاست مجلس خبرگان نشان داد برنامه‌های هاشمی شکست خورده است. مهم‌ترین پیام انتخاب ریاست مجلس برای هاشمی رفسنجانی، این بود که مجلس خبرگان انقلابی است و انقلابی فکر و عمل می‌کند.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت جهان نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.