ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خاتمی:‌ تهمت به شورای نگهبان حرام است/ معتدل شمایید که شعار می‌دهید ما همه سرباز توییم خامنه‌ای

خاتمی:‌ تهمت به شورای نگهبان حرام است/ معتدل شمایید که شعار می‌دهید ما همه سرباز توییم خامنه‌ای سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اگر نسبت به قوه قضاییه، مجریه و شورای نگهبان نقدی داریم، نباید کل آن نهاد را زیر سوال ببریم؛ این یک گناه است.

به گزارش خبرآنلاین،‌ حجت الاسلام سیداحمد خاتمی در خطبه های امروز نمازجمعه تهران، گناه تهمت به نهادهای قانونی همچون قوا، شورای نگهبان و نیروهای مسلح را کمتر از تهمت به فرد ندانست.

او گفت: اگر فردی از سوی نهادی مورد انتقاد قرار گرفت نباید کل نهاد را زیر سوال ببرد؛ انتقاد کنید اما نه به گونه‌ای که کل نهاد زیر سوال برود زیرا این نهاد، نهاد نظام اسلامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر در مواقعی به تایید یا رد صلاحیت در شورای نگهبان ایراد دارید و شخصی در این رابطه به طور کلی این نهاد را زیر سوال ببرد، تهمت محسوب می‌شود و گناهش نیز کمتر از تهمت به فرد نیست.

وی افزود: اگر فردی بیاید و کل یک نهاد را زیر سوال ببرد، این تهمت و گناه است. افراد جوانی که معمولا بیشتر در فضای مجازی هستند، نباید تا یک حرف و تهمتی را می‌شنوند، در سایت‌شان قرار داده و سریع به همدیگر اطلاع دهند.

اهم سخنان امروز حجت الاسلام خاتمی به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:

** وقتی می‌گوییم که تهمت یک گناه و رذیله اخلاقی است، نباید فقط به مسائل شخصی تسری بدهیم چه بسا اثر گناه تهمت در فضای مجازی و رسانه‌های دیداری، شنیداری و مکتوب بیشتر باشد و ماندگار شود.

** تهمت از سوی یک مسئول بزرگ‌تر است. روش پیامبر اسلام(ص) این بود که کمترین بهایی به تهمت نمی‌دادند و به صرف یک اتهام، با کسی برخورد نمی‌کردند.

**‌نباید صرف یک ادعا با کسی برخورد کرد و به روز سیاه نشاندش. وقتی یک گزارش خدمت شما می آورند وحی منزل نیست. احتمال بدهید اشتباه کرده باشند و تحت جو و فضا قرار گرفته باشند.

** فتح خرمشهر که در سال 1361 باعث شد تا کمر دشمن بشکند از یاد بردنی نیست. این شهر بعد از 578 روز دوباره آزاد شد و در آن زمان که اوج مشکلات در داخل کشور بود این جمله امام راحل که خرمشهر را خدا آزاد کرد بر پیشانی شهر می‌درخشد که به واقع چنین است. جا دارد همین‌جا از شهدا و رزمندگان دفاع مقدس به خصوص شهدای آزادسازی خرمشهر یاد کنیم و از آنها قدردانی کنیم.

** ما در هفته پیش رو مراسم 14 و 15 خرداد را داریم که در آن کسی که احیاگر اسلام ناب محمدی و نجات بخش ملت ایران از حکومت سیاه پهلوی بود به ملکوت اعلا پیوست. تجلیلی که از مقام شامخ امام راحل در این روز می شود فقط قدردانی کوچکی از اقدامات ایشان است. ما در همین زمان یک رویداد مهم دیگر را هم داریم که انتصاب مقام معظم رهبری به مقام رهبری امت ایران است.

** خبرگان دوره اول بزرگ مردی را به رهبری ملت ایران برگزیدند که سیاستمداران امروز جهان از ایشان به عنوان بزرگترین مرد سیاسی جهان یاد می‌کنند. ما باید با ولایتمداری خود شکرگزار این انتخاب باشیم البته ولایتمدار بودن با ولایت شعار بودن متفاوت است و همه باید به صورت معتدل ولایتمدار باشیم.

** معتدل شما مردم عزیز هستید که با ولایت بودید، هستید و خواهید بود و شعار می‌دهید که ما همه سرباز توییم خامنه‌ای. در هفته‌ای که گذشت ما افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را داشتیم مجلسی که پیشانی‌اش پیام مقام معظم رهبری و تعابیر به خصوص ایشان بود.

** انتخاب رئیس و اعضای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در فضای دوستانه برگزار شد و نکته آن این بود که شخصی که از یاران نزدیک مقام معظم رهبری است یعنی آیت‌الله جنتی ریاست مجلس را بر عهده گرفت رسانه‌های استکبار در زمان انتخابات بارها سعی در تخریب ایشان داشتند ولی چون این نمایندگان منتخبان ملت هستند شما با انتخاب خود مشت محکمی در دهان استکبار کوبیدید.

29213

 

 

کلید واژه ها: سید احمد خاتمی - نماز جمعه - شورای نگهبان -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.