ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ولایت اهل بیت(ع) موجب آمرزش گناهان می شود

  ولایت

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ سخنران حرم کریمه اهل‌بیت(ع) در برنامه زمزم معرفت که در شبستان امام خمینی(ره) حرم برگزار شد، درباره ماه های رجب، شعبان و رمضان گفت: حکمت به ترتیب واقع شدن ماههای رجب، شعبان و رمضان این است که می توان از ماه ولایت (رجب) به ماه رسالت (شعبان) رسید و از این دو به ماه خداوند یعنی رمضان رسید.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد با اشاره به حدیث «انا مدینه العلم و علی بابها» گفت: بر اساس این روایات، دروازه ورود به رسالت و نبوت، امامت است یعنی از امامت می توان به توحید دست یافت در همین راستا است که در ماه رجب سفارش به استغفار یعنی آمرزیده شدن و در ماه شعبان سفارش به صلوات یعنی آمیخته شدن با امامت و رسالت و درماه رمضان سفارش به دعا و نیایش شده است.

وی افزود: بنا به روایت و آیات توسل و پذیرش ولایت ائمه اطهار باعث غفران و آمرزش گناهان است یعنی ائمه اطهار هم مُطَهَرند و هم مُطَهِر؛ باعث پاک شدن از پلیدی ها.

خطیب حرم مطهر درباره دعای ماه رجب گفت: بطور معمول تمامی دعاها دو بخش دارند بخش اول صدا زدن خداوند بوسیله نام ها و صفاتش، بخش دوم تقاضا و درخواست. در این دعا نیز اینگونه است که می گوییم ای خدایی که عطا میکنی بدون اینکه از تو بخواهند یا تورا بشناسند. خدایا از تو می خواهم جمیع خیرات دنیا و آخرت را و از همه شرهای دنیا و آخرت دورم کن.

وی با بیان این که امام صادق علیه السلام در این دعا به ما آموخته اند که باید همتمان را بالا برده و از خداوند زیاد مطالبه کنیم، تصریح کرد: هنگامی که در این دعا دست به محاسن می گیرم یعنی آبرو گرو می گذاریم که خدایا آتش جهنم را برما حرام کن و زمانی که انگشت سبابه را حرکت می دهیم اوج تذلل و تضرع خود را به معبود نشان می دهیم.

رستم نژاد درباره رحمت خدا گفت: خلقت ما از رحمت خداوند نشأت می گیرد همچنین برطرف شدن بلاها و شداید نیز از رحمت خداوند است این رحمانیت کفار را نیز شامل می شود. به طور مثال: خداوند هیچ وقت روزی کفار را قطع نکرده است.

…………….
پایان پیام/ ۲۷۰

ایمیل نسخه چاپی نظر اشتراک Twitter Facebook Google+


خبرگزاری اهل بیت (علیهم‌السلام) - ابنا - اخبار شیعیان و تشیع این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست . اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .

[ منبع این خبر سایت تبیان-شیعیان می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-شیعیان منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.