ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازگشت نفت به کانال 40 دلاری/ نفت برنت 49 دلار و 22 سنت

بازگشت نفت به کانال 40 دلاری/ نفت برنت 49 دلار و 22 سنت اقتصاد > انرژی - اقتصادنیوز نوشت: پس از یک پنج‌شنبه رویایی، قیمت نفت در بازارهای جهانی امروز روندی کاهشی به خود گرفت و به سطح کمتر از 50 دلار بازگشت.

قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز جمعه در منطقه آسیا به دلیل نگرانی از فزونی عرضه بر تقاضا، با روندی نزولی همراه شد و به کانال 40 دلاری بازگشت.

در لحظه تنظیم این خبر، قیمت نفت برنت دریای شمال به 49 دلار و 22 سنت در هر بشکه رسیده و قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم 49 دلار و 12 سنت به ازای هر بشکه معامله می‌شود.

قیمت جهانی نفت در بازار دیروز به بیش از 50 دلار رسیده بود. صبح دیروز هر بشکه نفت برنت با رشدی 32 سنتی نسبت به روز گذشته 50 دلار و 6 سنت معامله شده بود. این قیمت بالاترین سطح برنت از چهارم نوامبر 2015 بود. قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز با 30 سنت افزایش به 49 دلار و 86 سنت رسیده بود.

بهای طلای سیاه که در اوایل سال گذشته میلادی به کمترین رقم در 12 سال اخیر رسید با رشد 90 درصدی ظرف چند ماه اخیر روبرو شده است. تحلیلگران تکنیکال معتقدند که قیمت نفت برنت در محدود 52 دلار در هر بشکه با مقاومت روبرو خواهد شد.
22535

 

کلید واژه ها: نفت - قیمت نفت -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.