ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مطالبات معوق چایکاران پرداخت نشد

مطالبات معوق چایکاران پرداخت نشد

فارس/ رئیس اتحادیه چایکاران با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای هنوز اعلام نشده است، گفت: مبلغ ناچیزی به صورت علی‌الحساب بابت خرید تضمینی برگ سبز چای به چایکاران پرداخت شده است.

ایرج هوسمی با بیان اینکه چین اول بهاره برگ سبز چای به پایان رسیده است، گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی وضعیت برداشت خوب بود.
رئیس اتحادیه چایکاران با انتقاد از اینکه هنوز نرخ قطعی خرید تضمینی برگ سبز چای اعلام نشده است، افزود: وضعیت پرداخت مطالبات کشاورزان در سال جاری خوب نیست و بابت خرید برگ سبز چای تاکنون مبلغ ناچیزی به صورت علی‌الحساب به حساب چایکاران واریز شده است.
وی گفت: افزایش 10 تا 12 درصدی برای خرید برگ سبز چای در سال زراعی جاری در نظر گرفته شده که این افزایش قیمت جوابگوی هزینه‌های تولید نیست.
هوسمی گفت: با توجه به مزیت‌های چای ایرانی نسبت به چای وارداتی مردم به خرید این محصول روی آورده‌اند و چای ایرانی مشتری خود را یافته است.
هوسمی با بیان اینکه در چین اول برگ سبز چای حدود 50 هزار تن برداشت شد، اظهار داشت: امسال در چین اول نسبت به سال گذشته 30 درصد اضافه برداشت داشتیم.
وی افزود: برداشت چین دوم برگ سبز چای از پنجم تا 10 تیر ماه آغاز می‌شود.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.