ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تابناک نوشت: احتمال تغییر اساسی در ترکیب مدیریتی تلویزیون

تابناک نوشت: احتمال تغییر اساسی در ترکیب مدیریتی تلویزیون

تابناک/ گمانه‌زنی‌ها حکایت از آن دارد که احتمالاً مرتضی میرباقری معاون اسبق سیما جانشین علی‌اصغر پورمحمدی معاون کنونی سیما خواهد شد تا بدین ترتیب ترکیب مدیریتی تلویزیون دستخوش تغییر اساسی شود؛ تغییراتی که توسط پورمحمدی در روزهای اخیر و طی نشست‌های مختلف زمینه سازی شده است.

با گذشت نزدیک به ده روز از ریاست عبدالعلی علی عسکری در سازمان صداوسیما، تغییرات در رسانه ملی شکل جدی‌تری به خود گرفته و در نخستین و مهم‌ترین تغییر در این سازمان، برخی گمانه‌زنی‌هایی حکایت از آن دارد که احتمالاً علی‌اصغر پورمحمدی معاون سیما مسئولیتش را به مرتضی میرباقری معاون سیما در دوره ریاست علی لاریجانی واگذار خواهد کرد.

پورمحمدی به تازگی در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید تامین برنامه خارجی سیما تاکید کرده بود که در راستای تغییرات مدیریتی کلان در این سازمان، احتمالاً مسئولیتش را تحویل خواهد داد و در این نشست با تاکید بر اینکه مدیر تامین برنامه از درون سازمان انتخاب شده، عنوان کرد بهتر است مدیران تازه رسانه ملی نیز در بدنه و درون این مجموعه باشند.

معاون سیما همچنین پیش از رسمی شدن جلسه روز سه شنبه مدیران سیما تلویحاً اشاره کرده بود امیدوار است مدیری به جای او بیاید که بتواند بهره وری کمی و کیفی سازمانی مجموعه مدیران و پرسنل تلویزیون را به حداکثر ممکن برساند.

پورمحمدی مسئولیت معاون سیما را به میرباقری تحویل می‌دهد؟

بر اساس شنیده‌های «تابناک»، میرباقری پس از سه جلسه با علی‌اصغر پورمحمدی و به طور ویژه نشست‌های فشرده‌ای که روز پنجشنبه در رسانه ملی جریان بوده، این مسئولیت را پذیرفته است و این احتمال وجود دارد که با توجه به نظر مثبت علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما، این تغییرات در ابتدای هفته آینده قطعیت یابد.

برخی خبرهای دریافتی خبرنگار «تابناک» حکایت از آن دارد که پورمحمدی در تماس با مدیران تلویزیون، از آنها خواسته تا برای نشستی که روز یکشنبه برگزار می‌شود، آماده باشند و با توجه به گزاره‌های فوق، این احتمال وجود دارد که این نشست، تودیع و معارفه معاون سیمای رسانه ملی باشد.

مرتضی میرباقری در دوران ریاست علی لاریجانی، معاونت سیما را برعهده داشت که در آن دوران اتفاقات بسیار مثبتی را در این حوزه رقم زد و به نظر می‌رسد با توجه به تجارب و سوابق گذشته‌اش، بهترین گزینه برای معاونت سیما در دوران تازه باشد.

پورمحمدی در دوران معاونت میرباقری روابط نزدیک با میرباقری داشت و مدیر شبکه سوم سیما نیز بود. او مدت کوتاهی پس از تغییر میرباقری از معاونت سیما از مدیریت شبکه سوم سیما کنار گذاشته شد و راهی مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه شد و با انتصاب سرافراز، مسئولیت معاونت سیما را برعهده گرفت.

گفتنی است؛ پیش از این برخی خبرها حکایت از تلاش‌هایی برای حضور برخی چهره‌های خارج از این مجموعه در این حوزه حساس داشت اما ظاهراً میرباقری را تاکنون گزینه مطلوب برای این مسئولیت تشخیص داده شده است.

تابناک نوشت: احتمال تغییر اساسی در ترکیب مدیریتی تلویزیون

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.