ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معرفی کتاب/ زندگی، آزادی و خوشبختی پس از انفجار اطلاعاتی

معرفی کتاب/ زندگی، آزادی و خوشبختی پس از انفجار اطلاعاتی

مهر/ هر روز حجمی باورنکردنی از اطلاعات به صورت عکس، موسیقی، متن، صدا، ویدئو، نقشه، داده‌های خام، جدول آماری، نمودار و به تازگی بو و اجسام قابل چاپ با چاپگر سه بعدی، در سپهر عظیم اینترنت و وب تولید، توزیع و مصرف می‌شود.
کامپیوتر، تبلت، گوشی همراه، تلفن اینترنتی، دوربین امنیتی و به تازگی ساعت و دیگر گجت‌های پوشیدنی و گستره وسیعی از نرم‌افزارهایی که روی سخت‌افزارهای کم و بیش و یا همیشه متصل، مبدا یا مقصد جریان اطلاعات‌اند.
جریان آرام زمانه سقراط، با ابداع گوتنبرگ خروشید و شتاب گرفت و در عصر اینترنت، نه به فوران که به انفجاری از بیت‌ها انجامید؛ انفجاری که کسب و کار، حریم خصوصی، مالکیت آثار، نظارت و کنترل، هویت و بسی مفاهیم و حوزه‌های دیگر را دگرگون کرده و پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و حقوقی بسیاری داشته است.

کتاب «انفجار دیجیتال» با کند و کاو در گذشته و حال، جایگاه و آینده محتمل‌مان را در فضای سایبر ترسیم می‌کند. این کتاب با عنوان فرعی «زندگی، آزادی و خوش‌بختی، پس از انفجار اطلاعاتی» نوشته هال ابلسون، کن لدین و هری لویس و با ترجمه امیر سپهرام در شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و با بهای ۱۵ هزار تومان از سوی انتشارات مازیار، منتشر و راهی کتابفروشی‌ها شده است.[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.