ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمایه‌گذاری 450 میلیون دلاری تویوتا برای کارخانه جدید

سرمایه‌گذاری 450 میلیون دلاری تویوتا برای کارخانه جدید اقتصاد > جهان - ایسنا نوشت: تویوتا موتور حدود 49 میلیارد ین (450 میلیون دلار) برای ساخت یک کارخانه جدید با ظرفیت تولید سالانه 50 هزار خودرو در مالزی سرمایه گذاری می‌کند.

ساخت این کارخانه بخشی از برنامه سازماندهی مجدد فعالیتهای تویوتا در مالزی است. تحت این برنامه، کارخانه فعلی تویوتا ساخت خودروهای سواری را متوقف کرده و در عوض به تولید خودروهای تجاری متمرکز می‌شود.

به گفته مقامات تویوتا، راه اندازی این کارخانه حجم تولید این خودروساز ژاپنی در مالزی را به حدود 100 هزار دستگاه در سال افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، کارخانه جدید که در سلانگور واقع است، اوایل سال 2019 فعالیتش را آغاز می‌کند و از فناوریهای تولید جدید استفاده خواهد کرد.

فروش خودرو در مالزی سال گذشته به 664 هزار و 674 دستگاه رسید و این کشور را پس از تایلند و اندونزی سومین بازار بزرگ خودروی آسیای جنوب شرقی ساخت. تویوتا سال گذشته حدود 94 هزار خودرو در مالزی فروخت. این شرکت سابق بر این پرفروش‌ترین خودروساز خارجی در مالزی بود اما سال گذشته عنوان مذکور را به هوندا واگذار کرد.
22535

 

کلید واژه ها: خودروسازان - خودرو -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.