ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرب و جرح سرباز وظیفه محیط زیست توسط صیادان متخلف در فیروزکوه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : روز گذشته (شنبه) نیروهای یگان محیط زیست فیروزکوه حین گشت و پایش در اطراف دریاچه سد نمرود متوجه حضور گروهی از صیادان متخلف شدند که بوسیله تور، مشغول صید غیر مجاز ماهی بودند.
به گزارش انتخاب، رییس اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه در این باره گفت: محیطبانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارده عمل شدند اما صیادان غیرمجاز که گویا حالت طبیعی نداشتند به سمت مامورین حمله ور شده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
محمد فریدی اظهار داشت: در جریان این درگیری متاسفانه سرباز وظیفه محیط زیست یاسر مرادی به شدت از ناحیه صورت ، دهان و بینی آسیب دیده و حتی متخلفین قصد خفه نمودن وی در آب دریاچه را داشتند.
با دخالت سایر محیط بانان، متخلفین به ضرب و شتم سرباز محیط زیست پایان داده و بوسیله یک خودرو از محل متواری شدند.
 ضرب و جرح سرباز وظیفه محیط زیست توسط صیادان متخلف در فیروزکوه
با شکایت اداره محیط زیست فیروزکوه پرونده ای در این رابطه در دادسرای این شهرستان تشکیل شده و مامورین در  حال بررسی و شناسایی هویت ضاربین هستند.
به گزارش دیده بان، این حادثه در حالی رخ داده است که محیط بانان به هیچ ابزار دفاعی ازجمله افشانه (اسپری اشک آور) شوکر، دستبند و … مجهز نبوده اند.
اعمال قانون و برخورد با متخلفین بدون وجود ابزارهای اولیه غیر ممکن بوده و منجر به بروز درگیری و آسیب دیدگی محیط بانان می گردد.
ضروری است سازمان حفاظت محیط زیست هرچه سریع تر نسبت به تجهیز کلیه محیط بانان به حداقل امکانات حفاظتی که الفبای برخورد با متخلف به شمار می رود اقدام نماید تا میزان درگیری و آسیب های وارده به نیروهای این سازمان جلوگیری شود.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.