ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر اقتصاد: امسال ۱۰۰۰ پروژه عمرانی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

وزیر اقتصاد: امسال ۱۰۰۰ پروژه عمرانی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

تسنیم/ وزیر اقتصاد با تاکید بر واگذاری طرحهای عمرانی انتفاعی به بخش خصوصی به عنوان سیاست اصلی دولت گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی امسال متعهد شد هزار پروژه طرحهای عمرانی را به بخش خصوصی واگذار کند.

به گزارش شادا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پنجاه و نهمین جلسه مشترک گفتگوی دولت و بخش خصوصی بر واگذاری طرحهای عمرانی انتفاعی به بخش خصوصی به عنوان سیاست اصلی دولت، تاکید کرد.
علی طیب نیا در این نشست با بیان این مطلب اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی امسال متعهد شد هزار پروژه طرحهای عمرانی را به بخش خصوصی واگذار کند.
وی افزود: در ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید، ارزش طرحهای عمرانی کشور 480 هزار میلیارد تومان بود و در سال گذشته 21 هزار میلیارد تومان برای این طرحها پول، پرداخت شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: دولت ،نگاه پیمانکاری به بخش خصوصی ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 12 طرح ملی برون گرایی اقتصادی در دولت تعریف شده است ،گفت: مسئولیت این کار به وزارت امور اقتصادی و دارایی واگذار شده است.
وی بیماری عمده اقتصاد کشورمان را که منشاء همه ناکارآمدی ها و سطح نازل بهره وری است را به دلیل پایین بودن نقش بخش خصوصی و فربهی بخش دولتی ،عنوان کرد.
طیب نیا با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه بانکها بسیار مهم است، افزود : ادغام صندوق ضمانت صادرات با بانک صادرات می تواند یک راه حل اصولی و موثر برای کمک و ارائه خدمات بهتر به بخش خصوصی باشد که می توان بررسی کرد.
وی در ادامه از بخش خصوصی خواست به دولت در خصوص شناسایی و تعیین کشورهای هدف از نظر پتانسیل های همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری کمک نمایند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: باید از بین کشورهای دنیا،با تدوین استراتژی توجه کشور را روی تعدادی از کشورهایی که آمادگی تامین مالی بین المللی در قالب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و فاینانس در کشورمان دارند متمرکز نماییم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.