وزیر اقتصاد: امسال ۱۰۰۰ پروژه عمرانی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

وزیر اقتصاد: امسال ۱۰۰۰ پروژه عمرانی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

تسنیم/ وزیر اقتصاد با تاکید بر واگذاری طرحهای عمرانی انتفاعی به بخش خصوصی به عنوان سیاست اصلی دولت گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی امسال متعهد شد هزار پروژه طرحهای عمرانی را به بخش خصوصی واگذار کند.

به گزارش شادا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پنجاه و نهمین جلسه مشترک گفتگوی دولت و بخش خصوصی بر واگذاری طرحهای عمرانی انتفاعی به بخش خصوصی به عنوان سیاست اصلی دولت، تاکید کرد.
علی طیب نیا در این نشست با بیان این مطلب اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی امسال متعهد شد هزار پروژه طرحهای عمرانی را به بخش خصوصی واگذار کند.
وی افزود: در ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید، ارزش طرحهای عمرانی کشور 480 هزار میلیارد تومان بود و در سال گذشته 21 هزار میلیارد تومان برای این طرحها پول، پرداخت شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: دولت ،نگاه پیمانکاری به بخش خصوصی ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 12 طرح ملی برون گرایی اقتصادی در دولت تعریف شده است ،گفت: مسئولیت این کار به وزارت امور اقتصادی و دارایی واگذار شده است.
وی بیماری عمده اقتصاد کشورمان را که منشاء همه ناکارآمدی ها و سطح نازل بهره وری است را به دلیل پایین بودن نقش بخش خصوصی و فربهی بخش دولتی ،عنوان کرد.
طیب نیا با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه بانکها بسیار مهم است، افزود : ادغام صندوق ضمانت صادرات با بانک صادرات می تواند یک راه حل اصولی و موثر برای کمک و ارائه خدمات بهتر به بخش خصوصی باشد که می توان بررسی کرد.
وی در ادامه از بخش خصوصی خواست به دولت در خصوص شناسایی و تعیین کشورهای هدف از نظر پتانسیل های همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری کمک نمایند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: باید از بین کشورهای دنیا،با تدوین استراتژی توجه کشور را روی تعدادی از کشورهایی که آمادگی تامین مالی بین المللی در قالب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و فاینانس در کشورمان دارند متمرکز نماییم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر اقتصاد: امسال ۱۰۰۰ پروژه عمرانی به بخش خصوصی واگذار می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.