ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازداشت یکی از عوامل مرتبط با حملات تروریستی ساحل عاج

بازداشت یکی از عوامل مرتبط با حملات تروریستی ساحل عاج

مهر/ منابع امنیتی در کشور آفریقایی ساحل عاج از بازداشت راننده یکی از خودروهایی که در حملات تروریستی ماه مارس گذشته این کشور مشارکت داشته است خبر دادند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع امنیتی در ساحل عاج از بازداشت راننده یکی از خودروهایی که تروریست ها در حمله مارس گذشته مورد استفاده قرار داده اند خبر دادند.

به گفته این منبع امنیتی، راننده بازداشت شده تحت بازجویی به سر می برد.

این منبع فاش کرد: اطلاعات اولیه نشان می دهد که خودرو هنگامی که دو کشور بورکینافاسو و مالی در معرض حملات ترویستی قرار گرفته اند در این دو کشور به طور متوالی بوده است.

شایان ذکر است که در حمله تروریستی۱۳ ماه مارس گذشته در کشور آفریقایی مالی نوزده تن کشته شدند.این یورش یکشنبه ۲۳ اسفندماه سال گذشته رخ داد و طی آن به سه هتل در گرند بسام حمله تروریستی شد.گراند بسام در حدود ۴۰ کیلومتری آبیجان، بزرگ‌ترین شهر ساحل عاج قرار دارد و یکی از مناطق مورد توجه گردشگران خارجی است.

دو ماه قبل از آن تروریست های داعش در جریان حملات خود به شهر آواگادوگو، پایتخت کشور بورکینافاسو در همسایگی ساحل عاج در یک هتل و کافه‌هایی که گردشگران خارجی به آن‌ها رفت‌وآمد داشتند، ده‌ها تن را کشتند. در ۲۰ نوامبر سال ۲۰۱۵ نیز یک حمله تیراندازی و گروگانگیری در هتل رادیسون بلو در باماکو ، پایتخت مالی انجام شد که دستکم ۲۷ نفر کشته شدند . بعد از گروکانگیری نیروی های ویژه به هتل حمله و گروگان ها را آزاد کردند . گروه مرابطون همراه با القاعده مسئولیت این حملات را پذیرفت .

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.