ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کامرون: انگلیس امنیت را به لیبی باز خواهد گرداند

کامرون: انگلیس امنیت را به لیبی باز خواهد گرداند

میزان/ نخست وزیر انگلیس در نشست مطبوعاتی در حاشیه دیدار گروه هفت در ژاپن اعلام کرد: انگلیس از دولت لیبی حمایت همه جانبه می کند.

دیوید کامرون گفت: دولت لیبی در وضعیت خظرناکی قرار دارد؛ این خطر از طریق خروج هرچه بیشتر پناهجویان و استقرار عناصر گروه های تروریستی چون داعش در خاک این کشور لیبی را تهدید می کند. در واقع به نفع دولت لیبی است که امنیت در آنجا برقرار شود.

وی در ادامه افزود: اتحادیه اروپا سعی دارد به طور جدی با بحران پناهجویان مقابله کند. انگلیس ناوهای زیادی در اختیار دارد که برای جلوگیری از ورود پناهجویان بیشتر و بازگرداندن دسته ای که به مرزهای اروپایی رسیده اند، تلاش خواهد کرد.

نخست وزیر انگلیس در پاسخ به این سوال که مواضع وی در خصوص دونالد ترامپ چیست، گفت:

در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باید بگویم از هر کسی که رای بیاورد و از فرایند انتخاباتی سربلند بیرون بیاید، استقابل می کنم. بحث رقابت های انتخاباتی در این کشور بسیار داغ است. بنابر این، به هر کسی که رای بیاورد تبریک می گویم و تلاش خواهم کرد تا روابط خوبی با او داشته باشم.

وی در ادامه تاکید کرد انگلیس مواضع خاصی در این خصوص ندارد.

این اظهارات در حالی زده شد که پیش تر 236 هزار تن از شهروندان انگلیسی دادخواستی را امضا کرده بودند تا دونالد ترامپ را از ورود به انگلیس منع کنند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.