ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اکس‌باکس وان قوی‌تری در سال 2017 منتشر می‌شود

اکس‌باکس وان قوی‌تری در سال 2017 منتشر می‌شود

گیم شات/ در چند مدت اخیر شایعه‌های زیادی درباره نسخه‌های جدید کنسول اکس‌باکس وان به گوش می‌رسد مبنی بر آنکه مایکروسافت در حال ساخت یک نسخه قدرتمندتر از کنسول اکس‌باکس وان است و آن را در سال 2017 منتشر خواهد کرد.

این شایعه‌ها به یک نسخه قدرتمندتر از اکس‌باکس وان بسنده نکرده‌اند و می‌گویند که یک نسخه ارزان قیمت‌تر و کوچکتر نیز در حال ساخت است و اواخر امسال عرضه خواهد شد.

طبق گزارش منابع ناشناس، اکس‌باکس وان قویتر شامل یک GPU قویتر نیز است که به‌وسیله آن، کنسول می‌تواند محتواهای واقعیت مجازی را همانند آکیلس ریفت اجرا کند. با توجه به اینکه مایکروسافت هدست واقعیت مجازی اختصاصی ندارد و تقریبا رابطه خوبی که با سازندگان آکیلس ریفت برقرار کرده است، این تصمیم منطقی به نظر می‌رسد.

طبق چیزی که گزارش اشاره می‌کند، هنوز قطعات نهایی این اکس‌باکس قوی‌تر کاملا مشخص نشده‌اند؛ اما منابعی دیگر گفته‌اند که این کنسول هفته گذشته در یک جلسه محرمانه به سازنده‌های شخص ثالث نشان داده شده است.

با پیشرفت تکنولوژی محتواهایی بوجود آمده‌اند که اکس‌باکس وان فعلی قادر به اجرای آنها نمی‌باشد؛ یکی از این محتواها واقعیت مجازی است و دیگری اجرای رزولوشن 4k. شاید اکس‌باکس وان قدرتمندتر قادر به اجرای هردوی آن‌ها باشد. با توجه به پیشرفت روز افزون رایانه‌های شخصی، کنسول‌های فعلی در مقایسه قدرت با آنها بسیار عقب افتاده‌اند و شاید سال 2017 را شروع واقعی نسل جدید بنامیم.

برخلاف اکس‌باکس وان قدرتمندتر که طبق شایعه‌ها سال 2017 عرضه می‌شود، به نسخه کوچک‌تر و ارزان‌قیمت‌تری هم در شایعه‌ها اشاره شده که اکس‌باکس اسلیم نام دارد و در E3 امسال معرفی خواهد شد. منبع این شایعه‌ها معتقد است که در این نسخه کوچک‌تر حافظه کنسول به 2 ترابایت افزایش پیدا کرده است.

اگر شایعه‌های اخیری که حول دو شرکت مایکروسافت و سونی وجود دارند به واقعیت تبدیل شوند، با یک نسل به شدت کوتاه طرف خواهیم بود. اگرچه اجرای محتواهای واقعیت مجازی و رزولوشن 4k یک پیشرفت برای کنسول‌ها طلقی می‌شود، اما متاسفانه دیگر نمی‌توان آینده پلی‌استیشن 4 و اکس‌باکس وان را تضمین کرد.

برای شنیدن هرگونه خبر یا تایید احتمالی از طرف مایکروسافت، باید تا زمان برگزاری کنفرانس آنها در روز دوشنبه 13 ژوئن (24 خرداد) صبر کرد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.