ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر نفت اندونزی روز یکشنبه عازم ایران می شود

وزیر نفت اندونزی روز یکشنبه عازم ایران می شود

ایرنا/ 'سودیرمان سعید' وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی روز یکشنبه عازم ایران می شود تا ضمن رایزنی به منظور توسعه همکاری با کشورمان، قرارداد اولیه واردات نفت خام و گاز مایع یا 'ال.پی.جی' را با مقامات ایران امضا کند.

'سوجاتمیکو' یک سحنگوی وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی روز جمعه اعلام کرد که 'سودیرمان سعید' عازم تهران می شود تا با مقامات کشورمان برای توسعه همکاری ها گفت وگو کند.
تارنمای 'بیزینس تایمر' سنگاپور جزییات بیشتری در مورد این سفر منتشر نکرد، اما تارنمای روزنامه 'جاکارتا گلوب' پیش از این اعلام کرده بود وزیر انرژی این کشور به ایران سفر می کند تا برای انعقاد قرارداد نفتی کوتاه مدت به منظور خرید روزانه 120 هزار بشکه نفت از کشورمان با مقامات وزارت نفت وارد مذاکره شود.
این نفت قرار است برای یک پالایشگاه در جاوه مرکزی اندونزی مورد استفاده قرار گیرد.
'پرتامینا' شرکت دولتی نفت و گاز اندونزی نیز پیش از این تمایل خود را برای سرمایه گذاری در پنج بلوک نفت و گاز ایران اعلام کرده است.
مقام های بلندپایه وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران و وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی اسفند ماه سال گذشته برای توسعه همکاری های دوجانبه در دوران پساتحریم، یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.
اندونزی در حال حاضر حدود 817 هزار بشکه نفت در روز تولید می کند و نیازمند واردات همین میزان نفت است.
'علی طیب نیا' وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران هفته گذشته در سفر به جاکارتا از آمادگی کشورمان برای تامین روزانه 200 هزار بشکه نفت خام مورد نیاز اندونزی در دوران پسابرجام خبر داد.
وی گفته بود من فکر می کنم در حال حاضر اندونزی قادر به واردات روزانه 200 هزار بشکه نفت خام از ایران و حتی بیشتر است.
'سودیرمان سعید' وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی انتظار می رود پس از ایران عازم وین شود تا دوم ژوئن (13 خرداد) در نشست اوپک شرکت کند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.