ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استفاده 62 درصد آمریکایی ها از شبکه های اجتماعی برای دریافت اخبار

استفاده 62 درصد آمریکایی ها از شبکه های اجتماعی برای دریافت اخبار

فارس/ مطالعه جدیدی که توسط موسسه تحقیقاتی پیو انجام شده نشان می دهد 62 درصد از افراد بالغ در آمریکا از شبکه های اجتماعی برای دریافت اخبار استفاده می کنند و 18 درصد این افراد هم این کار را اغلب انجام می دهند.

به گزارش تک کرانچ، مهم ترین شبکه اجتماعی که آمریکایی ها از آن برای دریافت اخبار و اطلاعات مربوط به رویدادهای روز استفاده می کنند، فیس بوک است.

بر اساس این بررسی دو سوم کاربران فیس بوک از این شبکه اجتماعی برای مطالعه اخبار استفاده می کنند. این رقم در مورد شبکه اجتماعی توییتر به 59 درصد می رسد. 70 درصد از کاربران ردایت هم از آن برای دسترسی به اخبار و اطلاعات خبری استفاده می کنند.

در مجموع 44 درصد از کل جمعیت آمریکا از فیس بوک برای مطالعه اخبار استفاده می کنند. باید توجه داشت که به ترتیب 67 و 16 درصد از بزرگسالان امریکایی در فیس بوک و توییتر عضویت دارند. بعد از فیس بوک، توییتر ویوتیوب محبوب ترین منابع دریافت خبر برای مردم آمریکا محسوب می شوند.

تنها یک چهارم 4654 شرکت کننده در این نظرسنجی از دو یا چند سایت برای دریافت اخبار استفاده می کنند. همچنین تنها ده درصد آنان از سه یا تعداد بیشتری سایت به منظور مطالعه خبر استفاده می کنند. همچنین تنها بین 20 تا 30 درصد از کاربران شبکه های اجتماعی از تلویزیون به عنوان منبع خبری استفاده می کنند. اما نیمی از کاربران توییتر و لینکداین برای دریافت خبر از وب سایت ها و برنامه های همراه استفاده می کنند. این رقم در مورد کاربران فیس بوک و یوتیوب یک سوم است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.