ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارسال 140 طرح و ایده به جشنواره جوان خوارزمی گلستان/ افزایش 19 درصدی آثار جشنواره جوان خوارزمی

جوان خوارزمی دبیر جشنواره جوان خوارزمی گلستان با اشاره به ارائه۱۴۰ طرح و ایده به جشنواره جوان خوارزمی گلستان گفت: داوری مرحله استانی جشنواره خوارمی در استان گلستان آغاز شد.

قاسم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به آغاز داوری هجدهمین مرحله جشنواره جوان خوارزمی از امروز در گلستان اظهار داشت: دفاع حضوری از طراحان طرح‌ها و ایده‌ها در بخش‌های مختلف شعر، دست ساخته‌ها، ابدعات و اختراعات در 18 گروه در گرگان برگزار می‌شود.

وی افزود: طرح‌های برگزیده تا سوم مرداد به مرحله کشوری معرفی می‌شوند و در مرحله مقدماتی 140 طرح وایده از طرف 172 دانش آموز به دبیر خانه ارائه شد که 36 طرح به مرحله استانی راه یافت.

دبیر جشنواره جوان خوارزمی گلستان تصریح کرد: در جشنواره هفدهم 118 طرح ارائه شده بود که امسال این میزان 19 درصد افزایش دارد.

وی افزود: سال گذشته هم 3 طرح از استان گلستان رتبه ششم کشوری را کسب کردند و امسال طرح‌های فنی بیشتر است و در شهریور ماه هم مرحله داوری و دفاع حضوری آثار برگزیده برگزار و نتایج آن در دهه آخر آذرماه اعلام می‌شود.

دبیر جشنواره جوان خوارزمی گلستان با اشاره به اینکه، مرحله مقدماتی این جشنواره از مهرماه 94 آغاز شده بود، اظهار کرد: دانش‌آموزان باید در کنار برنامه‌های درسی که دانش‌محور است به فعالیت‌هایی که جنبه مهارتی دارند، بپردازند.

وی هدف از این جشنواره را شناخت علایق،استعدادها و پرورش ابداع و نوآوری در بین دانش آموزان دانست و گفت: اگر بخواهیم دانش‌آموزان در همه عرصه‌ها رشد همه جانبه داشته باشند باید برای این رشد موقعیت خلق کنیم و این جشنواره یک موقعیت خوب رشد دهنده است که همه تفاوت‌های فردی و نیازهای متفاوت دانش آموزان را پوشش می‌دهد.

حسینی گفت: عضویت در بنیاد ملی نخبگان و ورود به دانشگاه بدون کنکور در رشته مرتبط با طرح ارائه شده از جمله امتیازاتی است که دانش‌آموزان حائز رتبه اول تا سوم در این جشنواره از آن برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.