ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نامه ۵ انجمن خصوصی صنعت نفت به جهانگیری: شرکت‌های ایرانی کارچاق‌کن خارجی ها نیستند

نامه ۵ انجمن خصوصی صنعت نفت به جهانگیری: شرکت‌های ایرانی کارچاق‌کن خارجی ها نیستند

تسنیم/ مدیران ۵ انجمن خصوصی فعال در صنعت نفت ایران با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این که شرکت های خصوصی ایرانی فقط به فکر سود بیشتر نیستند و به انتقال تکنولوژی هم اهمیت می دهند تأکید کردند که " ایران باید به دست ایرانی ساخته شود.

جمعی از مدیران شرکت‌ها و انجمن‌های خصوصی فعال در صنعت نفت ایران با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور ضمن انتقاد از بخشی از نامه 12 صفحه ای و مشروح «احمد توکلی» نماینده مردم تهران در مجلس نهم در خصوص "نقض حاکمیت ملی و توسعه خام فروشی با اجرای مدل جدید قراردادهای نفتی" ، تأکید کردند که اینطور نیست که شرکت های خصوصی ایرانی فقط به فکر سود بیشتر باشند و به انتقال تکنولوژی و منافع ملی بی توجه باشند.

متن این نامه که به امضای رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی، رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران، رئیس هیات مدیره انجمن حفاری نفت و گاز و رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران رسیده است، اینگونه آغاز شده است:

"جناب آقای دکتر جهانگیری، معاون اول محترم رئیس جمهور؛ همانطور که استحضار دارید، مقام معظم رهبری در سند ابلاغی سیاست‌های برنامه ششم، حمایت از تاسیس شرکت‌های غیردولتی برای سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های اکتشاف و بهره‌برداری و توسعه میادین نفت و گاز کشور را مورد تأکید قرار داده و جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور و سرمایه‌گذاران خارجی با ایجاد انگیزه و مشوق‌های لازم را از مباحث اهم این برنامه می دانند. در همین راستا نیز هیات محترم وزیران، الزام مشارکت شرکت‌های E&P ایرانی با شرکت‌های سرمایه‌گذاران خارجی صاحب سرمایه و تکنولوژی را تصویب کرده است."

در ادامه در این نامه با اشاره به طلبکاری 90 هزار میلیارد تومانی پیمانکاران و سازندگان کشور از دولت، شرکت های ایرانی فعال در صنعت نفت را همواره در تمامی مقاطع انقلاب اسلامی، عهده دار بار سنگین سازندگی کشور نامیده شده و ضمن انتقاد از برخی جملات به کار رفته در نامه نماینده مردم تهران در مجلس نهم، اینکه شرکتهای خصوصی فعال در صنعت نفت به دلیل خصوصی بودنشان اولولیت اول آنان کسب سود حداکثری از پروژه و نه الزاماً فناوری مورد نیاز کشور باشد را "وهن" عنوان شده است.

در بخش پایانی این نامه آمده است که "تشکل‌های مردم نهاد صنعت نفت، نحوه برخورد مخرب با شرکت‌های ایرانی که توانایی‌های آنها مورد تایید همه شرکت‌های نفتی بین‌المللی نیز هست را نکوهش نموده و امیدواریم که مجلس شورای اسلامی دوره دهم و دولت محترم و وزارت نفت تلاش نموده و با حمایت شرکت‌های ایرانی در کشور، مشارکت تشکل‌های صنفی را در جریان تصمیم‌سازی بیش از پیش نماید، چرا که ایران باید به دست ایرانی ساخته شود."

متن کامل نامه مدیران 5 انجمن خصوصی فعال در صنعت نفت ایران به معاون اول رئیس جمهور را در بخوانید.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نامه ۵ انجمن خصوصی صنعت نفت به جهانگیری: شرکت‌های ایرانی کارچاق‌کن خارجی ها نیستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.