رشد 400 درصدی ارائه تسهیلات در صندوق توسعه دریایی

رشد 400 درصدی ارائه تسهیلات در صندوق توسعه دریایی

خبرگزاری صدا و سیما/ مقایسه عملکرد سال 93 و 94 صندوق توسعه دریایی از رشد 400 درصدی تسهیلات تایید شده حکایت دارد.

سال گذشته ، 59 درخواست تسهیلات به صندوق صنایع دریایی ارائه شده که این تعداد در سال 1393 ، 30 مورد بوده است که حاکی از رشد 100 درصدی درخواست ها است.

براساس گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی این درخواست ها به تفکیک 34 مورد تعمیرات شناور ، 10 مورد ساخت شناور ،9 مورد تجهیزات و زیر ساخت و 6 مورد مشاور ساخت بوده است.

از این تعداد تسهیلات بررسی شده درسال94 ، 28 فقره تسهیلات تایید شد که 20 مورد آن در خصوص تعمیرات شناور ، 4 مورد ساخت شناور و 4 مورد تجهیزات و زیر ساخت بود.

میزان تسهیلات تایید شده در سال گذشته بیش از 309 میلیارد ریال بوده که در مقایسه با 74 میلیارد ریال تسهیلات مشابه در سال 93 ، چهارصد درصد افزایش نشان می دهد.

سال گذشته 169 میلیارد ریال تسهیلات ساخت مصوب شد که در مقایسه با سال93 از رشد 144 میلیارد ریالی برخوردار بوده است.

افزایش سرمایه و رشد پرونده تسهیلات ساخت ، ارائه تسهیلات در حوزه تجهیزات و زیر ساخت ، شروع طرح ساماندهی سازندگان تجهیزات دریایی و تکمیل زنجیره تامین ، تصویب اعطای تسهیلات کم بهره به شرکت های دانش بنیان و حمایت از نوآوری در صنایع دریایی ، تصویب تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی و چاپ جلد دوم وسوم طرح مطالعاتی توسعه صنعت کشتی سازی در9 کشور منتخب از دیگر فعالیت های صندوق توسعه دریایی در سال گذشته بود.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد 400 درصدی ارائه تسهیلات در صندوق توسعه دریایی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.