ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کودک/ پاجنبری شایع‌ترین مشکل ارتوپدی در کودکان

کودک/ پاجنبری شایع‌ترین مشکل ارتوپدی در کودکان

مهر/ یک متخصص ارتوپدی، از «کلاب‌فوت» یا «پاچنبری» به عنوان یکی از شایعترین ناهنجارهای مادرزادی در کودکان نام برد و گفت: در صورت اقدام به موقع می‌توان این مشکل را در کودکان به صورت کامل برطرف کرد.
دکتر شیرین زمانی در کنفرانس علمی ماهانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران در ارتباط با شایع‌ترین ناهنجاری‌های مادرزادی در حوزه ارتوپدی اظهار داشت: کلاب‌فوت یا پاچنبری یکی از مشکلاتی به شمار رفته که خانواده‌های زیادی را در جهان درگیر می‌کند و معمولا از هر هزار تولد ۱۰ تا ۱۵ مورد ابتلا به «کاب فوت» وجود دارد.
وی افزود: پاچنبری در پسرها به دلایل ناشناخته‌‌ای شایع‌تر از دخترها بوده و عوامل بروز این مشکل هنوز به طور کامل مشخص نشده است البته توارث یا سابقه فامیلی در ابتلا به این فامیلی بسیار مؤثر است.

متخصص ارتوپدی با بیان اینکه درمان به موقع پاچنبری بسیارحائز اهمیت است، گفت:‌ خوشبختانه در حال حاضر درمان این بیماری بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اصولاً با روش‌های غیر جراحی در صورتی که به موقع اقدام شود می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

فلوشیب ارتوپدی اطفال اظهار داشت: در بیشتر موارد برای درمان پاچنبری ابتدا گچ‌گیری پا انجام گرفته و در نهایت عمل سرپایی پشت مچ پا صورت می‌گیرد در حالی که پیش از این اعمال جراحی عمیق‌تری بر روی پا انجام می‌گرفت.
زمانی با اشاره به اینکه پاچنبری ممکن است در یک یا دو پا وجود داشته باشد،‌گفت:‌ کلاب‌فوت به تنهایی از طرق کفش مناسب درمان نشده و باید نسبت به کچ‌گیری به موقع آن اقدام کرد.[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.