ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی پیام رسان در کشورهای مختلف جهان

محبوب ترین شبکه های اجتماعی پیام رسان در کشورهای مختلف جهان

مجله سخت افزار/ شبکه های اجتماعی جزو پدیده هایی هستند که باید آنها را خارج از چهارچوب صرف تکنولوژی طبقه بندی کرد. در سال های اخیر با گسترش استفاده از اینترنت و فراگیر شدن تلفن های هوشمند در رده های مختلف قیمتی، شبکه های اجتماعی به اصلی ترین راه ایجاد ارتباط بین افراد مختلف جامعه تبدیل شدند و در برخی موارد حتی با فراتر رفتن از مرزهای متداول، به ابزاری در دست مردم به منظور رساندن صدای خود به گوش مسئولان و دولت ها تبدیل شدند. همچنین شبکه های اجتماعی نقشی بسیار پر رنگ در اطلاع رسانی در مواقع بحرانی ایفا کرده اند و برای نمونه می توان به حوادث تروریستی اخیر در اروپا و آسیا و یا بلایای طبیعی در کشورهای آسیایی اشاره کرد که تنها راه برقراری ارتباط و خبر رسانی های فوری بین مردم، رسانه ها و حادثه دیدگان همین شبکه های مجازی بوده اند.

اما شاید به ذهن شما هم رسیده باشد که محبوب ترین شبکه های اجتماعی در زمینه پیام رسانی در جهان کدام اپلیکیشن ها هستند. در ایران تا چند سال پیش وایبر برنامه ای بی رقیب به حساب می آمد اما پس از اتفاقاتی که در دوره ای خاص رخ داد و تصمیم گیری های مسئولان، کاربران ایرانی به سمت تلگرام کوچ کردند و بدون شک می توان در حال حاضر تلگرام را محبوب ترین شبکه اجتماعی پیام رسانی در ایران دانست. بر اساس آماری که وب سایت SimilarWeb منتشر کرده جالب است بدانید که ایران و ازبکستان تنها کشورهایی در جهان هستند که تلگرام در آنها محبوب ترین شبکه اجتماعی پیام رسانی به حساب می آید. همچنین بر اساس همین آمار واتس اپ هنوز هم پر کاربردترین پیام رسان جهان است و کشور چین نیز با جمعیت 1.3 میلیارد نفری خود از WeChat به عنوان اولین ابزار اطلاع رسانی عمومی استفاده می کند. نقشه درج شده در بخش تصاویر به خوبی نشان دهنده محبوب ترین شبکه های اجتماعی پیام رسان در بین کشورهای جهان است.

شما از کدام شبکه اجتماعی بیشتر استفاده می کنید؟!

محبوب ترین شبکه های اجتماعی پیام رسان در کشورهای مختلف جهان

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.