ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتدال منهای ولایت معناندارد/انتخاب «جنتی» واقعیت مجلس خبرگان بود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام خاتمی خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در خطبه های سیاسی با تبریک ایام ولادت امام زمان (عج) گفت: مسئله مهدویت یک اعتقاد بین المللی است، اختصاصی به مسلمانان ندارد و ما تا پای جان پای این اعتقاد ایستاده ایم و آینده را از آن دین اسلام و اهل بیت می دانیم.

وی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر گفت: فتح خرمشهر از یادبردنی نیست. فتحی که کمر دشمن را شکست و خرمشهر عزیز از اسارت آزاد شد.

حجت الاسلام خاتمی ادامه داد: بر پیشانی این فتح مدال ارزشمند امام قرار دارد که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی(ره) گفت: زبان عاجز و قلم ناتوان از وصف این بزرگمرد و فقیه و سیاسیتمدار برجسته و احیاگر اسلام ناب محمدی است.

وی با اشاره به انتخاب امام خامنه ای به رهبری امت اسلامی در این روز گفت: سیاستمداران بزرگ بین المللی، ایشان را رهبری دوراندیش و حکیم می دانند و شکر این نعمت با ولایتمداری است نه ولایت‌شعاری.

حجت الاسلام خاتمی  تصریح کرد: وحدت بر محور ولایت است و اعتدال منهای ولایت معنا ندارد. معتدل شما مردم هستید که پیوسته با ولایت بوده و هستید و شعارتان این است که ما همه سرباز توایم خامنه ای، گوش به فرمان توایم خامنه ای.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران  در بخشی دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: دیروز مقام معظم رهبری دو تعبیر در رابطه با مجلس خبرگان رهبری داشتند، فرمودند مجلس خبرگان موهبتی الهی و مجلسی معظم است.

 تشکیل چنین مجلسی را در دنیا بی سابقه خواند و گفت: ۸۸ مجتهد مطلق با انتخاب مردم به مجلس فرستاده می شوند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنرانیشان فرمودند شخصیت حقوقی مجلس خبرگان مشخص است ولی از شخصیت حقیقی این مجلس بیشتر می توان استفاده کرد.

وی تصریح کرد: پیشانی این دوره مجلس خبرگان پیام رهبری و انتخاب هیئت رئیسه در فضای بسیار صمیمی بود.

انتخاب آیت الله جنتی نقطه برجسته پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری

حجت الاسلام خاتمی گفت: نقطه برجسته این مجلس، انتخاب فقیه مجاهد، آیت الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری بود.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به تلاش رسانه های استکباری برای تخریب این مجاهد، گفت:‌ در ایام انتخابات، رسانه های استکباری تمام تلاش خود را برای تخریب این مجاهد به کار بردند ولی خبرگان ملت جزئی از شما هستند و آنچه خبرگان انجام دادند در حقیقت شما انجام دادید و تودهنی محکمی به آمریکا، انگلیس و استکبار زدید.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری  تصریح کرد: واقعیت در انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان ظهور پیدا کرد و مشخص شد تخریب ها در کوتاه مدت جواب می دهد اما در دراز مدت جواب نمی دهد. زمستان تمام می شود، روسیاهی برای ذغال می ماند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین و جلسه با خبرگان گفت: ایشان واژه جدیدی را به ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی اضافه کردند و آن واژه «جهاد کبیر» بود. در سوره فرقان آمده است از کافران تبعیت نکن و با آنها جهاد کبیر داشته باش. تفسیر مقام معظم رهبری نیز از این آیه این بوده است که عدم تبعیت از کفار، جهاد کبیر است. ما در حال این جهاد قرار داریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آنچه دشمنان در ۸ سال جنگ تحمیلی و تحریم به دست نیاوردند، می خواهند در جنگ نرم به دست آورند.

۵ ابزار دشمن برای جنگ نرم علیه ملت ایران

وی در تشریح ابزارهای دشمنان برای جنگ نرم ۵ ابزار دشمنان را بیان کرد.

حجت الاسلام خاتمی «باختن روحیه» را یکی از این ابزارها خواند و گفت: برخی افراد «ما نمی توانیم» ابزارشان است، «نمی توانیم با آمریکا بجنگیم». در جنگ احد نیز خداوند در قرآن به مجاهدین فرمود در جنگ احد روحیه تان را باختدید و نتوانستید پیروز شوید.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: آنها که دیروز می گفتند با «مرگ بر شاه»، شاه سرنگون نمی شود، امروز می گویند ما چاره ای جز رابطه با آمریکا نداریم.

  عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن به دنبال فضاسازی برای رابطه و مذاکره با آمریکا است، گفت: این ملت شاه را سرنگون کرد و در سایه انقلاب این ملت سوسیال دموکراسی شرق متلاشی شد. در آینده نه چندان دور نیز لیبرال دموکراسی غرب درهم خواهد شکست.

وی «نفوذ» را دومین ابزار جنگ نرم دشمن خواند و گفت: «نفوذ» در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی واژه ای است که مقام معظم رهبری از عید فطر سال گذشته بارها تکرار کردند.

  حجت الاسلام خاتمی «تخریب عناصر قدرت نظام» را سومین ابزار جنگ نرم دشمنان خواند و گفت: عناصری که دشمنان را به روز سیاه می نشاند، تخریب نیروهای مومن به نام افراطی و تندرو و تخریب روحانیون انقلابی با آرم آخوند حکومتی، تند و افراطی است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: تخریب نهادهای تاثیرگذار نیز در دستور کار دشمنان قرار دارد که در این راستا به تخریب شورای نگهبان و سپاه پاسداران می پردازند.

وی «دوقطبی» کردن جامعه را چهارمین ابزار دشمنان در جنگ نرم خواند و گفت: جامعه ما یک راه و یک رهبر دارد. «غفلت از دشمن و پرداختن به مسائل فرعی» را از ابزارهای دشمنان برای جنگ نرم خواند و گفت: دشمنان به دنبال ایجاد غفلت از مسائل اصلی هستند و تنها راه مقابله با این ابزار، مقاومت و بصیرت‌افزایی است.

مانع تراشی های مجدد سعودی ها برای حضور حجاج ایرانی

  حجت الاسلام خاتمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران گفت: آخرین اطلاعی که امروز ساعت ۱۰ گرفتم این بود که برای بار دوم هیئتی که از ایران به جده رفته اند، متاسفانه دچار مشکلاتی هستند. همچنان حکام جاهل آل سعود در برابر دو خواسته حق ملت ایران ایستاده اند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران  ادامه داد: مردم ما مردمی عزیز و باکرامت هستند و ما حجی می خواهیم که به حجاج ما اهانت نشود و امنیت حجاج ما تامین شود.

وی گفت: نه سفارت خانه و نه کنسولگری داریم. هرچه می گوئیم ضمانت دهید، ضمانت نمی دهند. مقامات بعثه نیز همه تلاش خود را کردند اما آنها نگذاشتند و سد عن سبیل الله شدند.

  عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تبلیغات مقامات سعودی مبنی بر اینکه ایرانی ها نمی خواهند به حج بیایند، گفت: شما مصداق بارز کسانی هستید که سد عن سبیل الله می شوید و مانع حضور ایرانیان در حج هستید.

وی تصریح کرد: این حادثه بار دیگر نشان داد که آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد و باید حرمین شریفین تحت نظر هیئتی از دولت های اسلامی که دلداده به اسلام و متنفر از کفار و استکبار هستند، اداره شود. زیرا عمله های صهیونیست های لیاقت اداره حرمین را ندارند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.