ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نفت نرفته برگشت

نفت نرفته برگشت

مهر/ قیمت جهانی نفت که در معاملات دیروز به بیشترین رقم در ۷ ماه اخیر رسیده و ۵۰ دلار و ۵ سنت در هر بشکه معامله شد؛ در بازار معاملات آتی روز جمعه با روند کاهشی آغاز به کار کرد.

به گزارش رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز جمعه در منطقه آسیا به دلیل نگرانی از فزونی عرضه به دلیل مقاومت بهای طلای سیاه در کانال ۵۰ دلار با روند نزولی روبرو شد.

در همین حال، قیمت نفت دریای برنت با ۹ سنت کاهش به رقم ۴۹ دلار و ۵۰ دلار در هر بشکه رسید، ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۷ سنت کاهش در برابر ۴۹ دلار و ۴۱ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

همچنین قیمت جهانی نفت در بازار معاملات دیروز به بیش از ۵۰ دلار رسید. برهمین اساس، قیمت نفت دیروز برای اولین بار در تقریبا ۷ ماه اخیر توانست از مرز ۵۰ دلار عبور کند که علت اصلی آن به کاهش تولید چند روز اخیر نفت در کانادا، لیبی و منطقه آفریقای غربی بر می گردد که در مجموع ۴ میلیون بشکه کاهش عرضه جهانی روزانه نفت را در بر داشت.

البته بهای طلای سیاه که در اوایل سال گذشته میلادی به کمترین رقم در ۱۲ سال اخیر رسید با رشد ۹۰ درصدی ظرف چند ماه اخیر روبرو شده است. کارشناسان اقتصادی معتقد هستند که مقاومت قیمت نفت برنت در محدود ۵۲ دلار در هر بشکه با مانع روبرو شود.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.