ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طبق برجام، آمریکا ملزم به خرید آب سنگین از ایران نیست

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس عراقچی در گفتگویی با بخش خبر ۲۱ در واکنش به مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر ممنوعیت خرید آب سنگین ایران توسط این کشور گفت: این مصوبه از نظر ما اهمیتی ندارد.

وی با بیان اینکه طبق برجام آمریکا و هیچ کشور دیگری ملزم به خرید آب سنگین از ایران نیست، گفت: ما به تولید آب سنگین ادامه می دهیم. میزان مورد نیاز خود را بر می داریم و مازاد آنرا برای فروش به بازارهای جهانی عرضه خواهیم کرد.

رئیس ستاد پیگیری برجام ادامه داد: امروز برای فروش ۴۰ تن آب سنگین در حال رایزنی هستیم.

معاون وزیر خارجه، با اشاره به ایران هراسی هایی که توسط آمریکائی ها در فضای پس از برجام صورت می گیرد، گفت: چالش ما با آمریکا ادامه داد و اجازه نمی دهیم نقض برجام به صورت صریح اتفاق بیفتد.

 

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طبق برجام، آمریکا ملزم به خرید آب سنگین از ایران نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.