ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کرفتو، زیویه و تخت سلیمان به مثلث گردشگری در غرب کشور تبدیل شوند

به گزارش خبرنگار مهر، سید احسن علوی ظهر امروز پنج شنبه در همایش ملی کرغتو در دیواندره گفت: متاسفانه در کشور ما اهمیت زیادی به آثار تاریخی و گردشگری داده نمی شود.   وی از غیبت معاونان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این همایش ملی در کردستان انتقاد کرد و اظهارداشت: انتظار می رفت یکی از معاونان رئیس سازمان برای غنای بیشتر و نشان دادن توجه خود به آثار تاریخی استان ها و شهرستان های مختلف ایران زمین در این همایش شرکت می کردند.   وی ادامه داد: غار کرفتو، منطقه زیویه و تخت سلیمان می تواند به  مثلث گردشگری در غرب کشور تبدیل شوند و به همین دلیل باید از ظرفیت های این بخش به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.   وی ادامه داد: می طلبد صداوسیمای مرکز استان علاوه بر برنامه هایی که در ارتباط با موسیقی تولید و پخش می کنند در خصوص آثار و بناهای تاریخی هم اقدام به ساخت برنامه های ارزشی و مخاطب پسند کنند.   وی افزود: اگر امروز دارای آثار تاریخی منحصر به فردی در سطح کشور و جهان هستیم آن را مدیون گذشتگانمان هستیم و باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم.   علوی بیان کرد: نسل جدید آشنایی و شناخت کافی با تاریخ و گذشته سرزمین خود ندارند لذا معرفی تاریخ و گذشته به جوانان و نوجوانان لازم و ضروری است و مسئولان باید به آن بپردازند.   وی به وعده تخصیص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تاسیسات زیربنایی در سفر رییس جمهور به استان کردستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم این وعده امسال تحقق پیدا کند.   وی ادامه داد: ۵۰ تا۶۰ درصد اقتصاد کشوری هم چون ترکیه از حوزه گردشگری تامین می شود و این در حالی است که از نصف جاذبه های گردشگری ایران اسلامی هم برخوردار نیست.   علوی اظهار داشت: انتظار داریم استاندار کردستان در برنامه ریزی و تامین اعتبار برای آثار باستانی توجه ویژه ای داشته باشند تا شاهد تقویت بخش گردشگری استان و جذب گردشگران زیادی باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.