کرفتو، زیویه و تخت سلیمان به مثلث گردشگری در غرب کشور تبدیل شوند

به گزارش خبرنگار مهر، سید احسن علوی ظهر امروز پنج شنبه در همایش ملی کرغتو در دیواندره گفت: متاسفانه در کشور ما اهمیت زیادی به آثار تاریخی و گردشگری داده نمی شود.   وی از غیبت معاونان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این همایش ملی در کردستان انتقاد کرد و اظهارداشت: انتظار می رفت یکی از معاونان رئیس سازمان برای غنای بیشتر و نشان دادن توجه خود به آثار تاریخی استان ها و شهرستان های مختلف ایران زمین در این همایش شرکت می کردند.   وی ادامه داد: غار کرفتو، منطقه زیویه و تخت سلیمان می تواند به  مثلث گردشگری در غرب کشور تبدیل شوند و به همین دلیل باید از ظرفیت های این بخش به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.   وی ادامه داد: می طلبد صداوسیمای مرکز استان علاوه بر برنامه هایی که در ارتباط با موسیقی تولید و پخش می کنند در خصوص آثار و بناهای تاریخی هم اقدام به ساخت برنامه های ارزشی و مخاطب پسند کنند.   وی افزود: اگر امروز دارای آثار تاریخی منحصر به فردی در سطح کشور و جهان هستیم آن را مدیون گذشتگانمان هستیم و باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم.   علوی بیان کرد: نسل جدید آشنایی و شناخت کافی با تاریخ و گذشته سرزمین خود ندارند لذا معرفی تاریخ و گذشته به جوانان و نوجوانان لازم و ضروری است و مسئولان باید به آن بپردازند.   وی به وعده تخصیص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تاسیسات زیربنایی در سفر رییس جمهور به استان کردستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم این وعده امسال تحقق پیدا کند.   وی ادامه داد: ۵۰ تا۶۰ درصد اقتصاد کشوری هم چون ترکیه از حوزه گردشگری تامین می شود و این در حالی است که از نصف جاذبه های گردشگری ایران اسلامی هم برخوردار نیست.   علوی اظهار داشت: انتظار داریم استاندار کردستان در برنامه ریزی و تامین اعتبار برای آثار باستانی توجه ویژه ای داشته باشند تا شاهد تقویت بخش گردشگری استان و جذب گردشگران زیادی باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کرفتو، زیویه و تخت سلیمان به مثلث گردشگری در غرب کشور تبدیل شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.