ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آنکارا ادعای روسیه مبنی بر حمایت از داعش را رد کرد

آنکارا ادعای روسیه مبنی بر حمایت از داعش را رد کرد

ایسنا/ آنکارا ادعاهای روسیه مبنی بر تامین مواد منفجره مورد نیاز داعش توسط ترکیه را رد کرد.

به نقل از روزنامه حریت، یک سخنگوی وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد: این گونه ادعاها تنها جنبه تبلیغاتی داشته و نباید آنها را جدی گرفت.

وی ادامه داد: این ادعاها در راستای کمپین تبلیغاتی روسیه علیه ترکیه است و نباید آنها را جدی تلقی کرد.

چند روز گذشته، ویتالی چورکین، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل طی سخنرانی خود در شورای امنیت گفت: آزمایش نمونه‌های اصلی مواد شیمیایی در مواد منفجره‌ای که در اطراف تکریت عراق کشف و ضبط شد و متعلق به تروریست‌ها بود و همچنین مشخص کردن شرکت‌هایی که آن را تولید می‌کنند به علاوه بررسی شرایط فروش آن به کشورهای دیگر همگی نشان داد که این مواد در ترکیه ساخته شده‌اند.

هم چنین وی به نقض حاکمیت عراق از سوی مسئولان ترکیه اشاره کرد و گفت: نیروهای ترکیه‌ای حملات هوایی را در عراق انجام می‌دهند که احتمالا به کشته شدن غیرنظامیان بی‌گناه می‌انجامد؛ مساله‌ای که گزارشات سازمان ملل روی آن متمرکز شده است. ترکیه به بهانه مبارزه با تروریسم حضور نظامی خود در پادگان بعشیقه را حفظ می‌کند در حالی که اعتراضات بغداد به این مساله را کاملا نادیده می‌گیرد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.