ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رویترز: سپاه، ناو آمریکایی را بررسی کرد/دریادار تنگسیری: تمامی شناورها تحت نظارت سپاه هستند/ژنرال آمریکایی: اقدام سپاه نگران‌کننده است

در پی انتشار خبری در برخی رسانه‌های خارجی پیرامون اعزام پنج قایق نظامی برای تحت نظر گرفتن یک ناو امریکا در تنگه هرمز توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: تحت نظر قرار دادن شناورهای بیگانه در منطقه‌های مأموریتی نیروی دریایی سپاه موضوع جدیدی نیست و این کار همواره به صورت مستمر و شبانه روزی انجام شده، می‌شود و خواهد شد. آفتاب‌‌نیوز :  دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری گفت: ما براساس مأموریت‌های محوله، تردد و جابجایی هر شناور از کشورهای بیگانه به ویژه کشورهای رویترز: سپاه، ناو آمریکایی را بررسی کرد/دریادار تنگسیری: تمامی شناورها تحت نظارت سپاه هستند/ژنرال آمریکایی: اقدام سپاه نگران‌کننده استفرامنطقه‌ای و بطور خاص دشمنان انقلاب اسلامی، شیطان بزرگ امریکا که حضورشان برای ما تهدید ذاتی و شر مطلق است را با دقت و حساسیت دنبال می‌کنیم و آنان نیز نسبت به این مسأله کاملاً تمکین کننده هستند و سال‌ها است که این موضوع جاری و ساری است و مطالب مطرح شده در رسانه‌های بیگانه ناشی از فهم نادرست موضوع بوده و بی‌ربط است.
به گزارش آفتاب‌نیوز، خبرگزاری رویترز مدعی شد: سپاه پاسداران ایران برای رصد یک ناو جنگی آمریکایی در تنگه هرمز پنج قایق نظامی به منطقه اعزام کرده است.قایق‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران برای زیرنظر گرفتن ناو جنگی آمریکایی حامل یکی از ژنرال‌های ارشد آمریکا در فاصله 500 متری از این ناو قرار داشته‌اند.
جوزف ووتل، یک ژنرال ارتش آمریکا که وظیفه نظارت بر نیروهای آمریکایی در خاورمیانه را برعهده دارد، گفت که این اقدام سپاه امن بوده اما از آن جهت که چنین رویدادی مستلزم تصمیم‌گیری فوری درباره احتمال خطرآفرین بودن قایق‌های سپاه است، نگران‌کننده است.  قایق‌های سپاه شامل چهار قایق تندرو و یک کشتی مجهز به موشک هدایت‌شونده بوده و سه تای آنها نیز مسلح بوده‌اند.
ووتل، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا افزود: همان‌طور که در اینجا در فضایی تقریبا فشرده دیده‌اید، احتمال زیادی برای خطاهای محاسباتی وجود دارد. ما معمولا زمان کمی برای مواجهه با این موارد داریم. ارزیابی‌های ما در چند دقیقه کوتاه انجام می‌شود.
پس از نزدیک شدن یکی از چهار قایق تندرو به ناو نیولورلئان، یکی از کشتی‌های آمریکایی به نام یو اس‌ اس استوت موتورش را خاموش و عبور ناو جنگی آمریکایی را دنبال کرد.
مقامات آمریکایی تاکید دارند که چنین رویدادهایی جزو تعاملات حرفه‌ای دسته‌بندی می‌شوند که در 90 درصد از 250 مورد عبور و مرور کشتی‌های آمریکایی در تنگه هرمز به وقوع می‌پیوندد اما نیروی دریایی مدعی است که 10 درصد از آنها غیرحرفه‌ای و ناامن هستند.
براساس گزارش ایسنا، این ژنرال ارشد آمریکایی هم‌چنین با ادعای این‌که توافق هسته‌ای یک تهدید بسیار مهم را حل کرده است، در اظهاراتی خصمانه گفت: اما دیگر رفتارهای آنها در اینجا (منطقه) تغییر نکرده است.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.