ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استقلال مظلومی بهتر از استقلال قلعه‌نویی +جدول

استقلال پرویز بهتر از استقلال امیر

گروه ورزشی مشرق - استقلال با پرویز مظلومی «یکشنبه» این فرصت را دارد تا در فینال جام‌حذفی، ناکامی‌های فصل اخیر را جبران کند.

تیمی که مدعی کسب عنوان قهرمانی لیگ پانزدهم بود اما سه قدم مانده به جام «کم» آورد حالا امیدوار است با کسب جام قهرمانی رقابت‌های حذفی هوادارانش را خوشحال کند.

برخی منتقدان استقلال می‌گویند آبی‌ها چه قهرمان جام‌حذفی شوند و چه نتیجه دیدار فینال را به ذوب‌آهن واگذار کنند، مظلومی از جمع آبی‌ها می‌رود. شاید تعویض پیروزی با تساوی در وقت‌های تلف‌شده دیدار رفت برابر پرسپولیس و سپس شکست در داربی برگشت از جمله عواملی بودند که جایگاه پرویزخان را متزلزل کرد.

با این حال یک نقد منصفانه نشان می‌دهد عملکرد این سرمربی که تیمش به فینال جام‌حذفی رسیده، در قیاس با فصل قبل و کارنامه‌ای که امیر قلعه‌نویی برجای گذاشت قابل دفاع است.

تنها مزیت تیم امیر برابر پرویز؛ 2 امتیاز خانگی

مقایسه عملکرد استقلال در دو فصل اخیر نشان می‌دهد تیمی که تحت نظر پرویز مظلومی به طور میانگین از هر دیدار فصل اخیر خود 1.73 امتیاز گرفت در لیگ چهاردهم با امیر قلعه‌نویی فقط 1.75 امتیاز از هر دیدارش گرفته بود.

جالب اینکه تنها تفاوت تیم‌های امیر و پرویز در پیروزی‌های بیشتری بود که ژنرال پیش چشم هواداران تهرانی به دست آورد. استقلال در لیگ چهاردهم با امیر قلعه‌نویی در 8 بازی از 15 دیدار خانگی خود صاحب پیروزی شد. این تیم 27 امتیاز در بازی‌های استادیوم آزادی گرفت در حالی که تیم مظلومی با 6 پیروزی و 7 تساوی خانگی در آزادی 25 امتیازی شد.

در جدول بازی‌های خانگی نیز اگرچه استقلال با امیر قلعه‌نویی در لیگ چهاردهم 2 امتیاز بیشتر از تیم فصل اخیر مظلومی گرفت اما در نهایت جایگاه هر دو تیم رتبه ششم بود.

استقلال مظلومی مقتدرتر از قبل

در مقابل تیم فصل اخیر که روی پله سوم لیگ پانزدهم ایستاد، در بازی‌های خارج خانه 7 امتیاز بیشتر از تیم امیر قلعه‌نویی – در لیگ چهاردهم- گرفت. کسب 7 پیروزی و 6 تساوی خارج از خانه نتیجه‌ای بود که استقلال مظلومی در فصل اخیر گرفت. این در شرایطی است که استقلال فعلی با تفاضل گل 8+ در بازی‌های خارج خانه بهتر از تیم امیر قلعه‌نویی عمل کرد که خارج از خانه 21 گل زد و 20 گل خورد.

تیم مظلومی که در جدول کلی بازی‌های خارج از خانه بعد از پرسپولیس و تراکتورسازی سوم شد، از هر دیدار خارج خانه خود به طور متوسط 1.8 امتیاز گرفت در حالی که فصل قبل استقلال قلعه‌نویی از دیدارهای خارج خانه‌اش به طور میانگین 1.33 امتیاز گرفته بود.

به هر تقدیر از نگاه آمار عملکرد پرویز مظلومی در قیاس با فصل قبل و تیمی که با امیر قلعه‌نویی روی پله ششم لیگ ایستاد، به مراتب بهتر و قابل دفاع‌تر است.

حال باید دید پس از اتمام فینال جام‌حذفی، مدیرانی که هر از چند گاه با صحبت‌های‌شان جایگاه پرویز مظلومی را متزلزل نشان می‌دهند، باز هم اصرار بر رفتن این سرمربی خواهند داشت؟

مقایسه عملکرد استقلال در دو فصل اخیر لیگ‌برتر تحت نظر امیر قلعه‌نویی و پرویز مظلومی:

(بازی‌های داخل خانه)

لیگ

سرمربی

تعداد بازیهای خانگی

برد خانگی

مساوی خانگی

باخت خانگی

گل زده خانگی

گل خورده خانگی

تفاضل خانگی

امتیاز خانگی

میانگین امتیاز در بازیهای خانگی

رتبه بر حسب بازیهای خانگی

14

امیر قلعه‌نویی

15

8

3

4

19

14

5+

27

1.8

ششم

15

پرویز مظلومی

15

6

7

2

22

15

7+

25

1.67

ششم


(بازی‌های خارج از خانه)

لیگ

سرمربی

تعداد بازیهای خارج خانه

برد خارج خانه

مساوی خارج خانه

باخت خارج خانه

گل زده خارج خانه

گل خورده خارج خانه

تفاضل خارج خانه

امتیاز خارج خانه

میانگین امتیاز در بازیهای خارج خانه

رتبه بر حسب بازیهای خارج خانه

14

امیر قلعه‌نویی

15

5

5

5

21

20

1+

20

1.33

پنجم

15

پرویز مظلومی

15

7

6

2

21

13

8+

27

1.8

سوم


[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.