ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حوادث/ حریق گاراژ یک هکتاری در جنوب پایتخت

حوادث/ حریق گاراژ یک هکتاری در جنوب پایتخت

ایسنا/ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق گسترده در یک مجتمع کارگاهی صنعت چوب در جنوب پایتخت خبر داد.

سیدجلال ملکی در این باره گفت: در ساعت 1:55 بامداد امروز یک مورد حادثه حریق در یک مجتمع کارگاهی صنایع چوب به سامانه 125 اطلاع داده شد که با توجه به گزارش وقوع ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان پنج ایستگاه را به همراه تانکر و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در خلازیل اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، افزود: پس از حضور عوامل آتش‌نشانی در محل که گاراژی به مساحت 10 هزار مترمربع بود، مشاهده شد که حریق در یک کارگاه به مساحت تقریبی 500 مترمربع رخ داده و شعله‌های آتش در حال سرایت به کارگاه‌های مجاور است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه فضای این گاراژ مملو از چوب، تخته و الوار بود، گفت: مالکان کارگاه‌ها در شرایطی غیراستاندارد و با استفاده از چوب اقدام به تقسیم‌بندی گاراژ به کارگاه‌های کوچک‌تر کرده بودند که همین موضوع اطفای حریق را توسط آتش‌نشانان با مشکلات زیادی روبرو کرد.

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان از چند جهت عملیات اطفای حریق را آغاز کردند، گفت: خوشبختانه در همان دقایق اولیه از گسترش آتش و سرایت آن به دیگر بخش‌های گاراژ جلوگیری شد و مدتی بعد نیز آتش‌نشانان شعله‌های آتش را به طور کامل اطفا کردند.

وی افزود: پس از اطفای حریق، گروهی از آتش‌نشانان به ایستگاه بازگشته و گروهی دیگر نیز عملیات لکه‌گیری و ایمن‌سازی را در دستور کار خود قرار داده و ساعت 5:5 صبح امروز به عملیات خود خاتمه دادند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه این حادثه مورد مصدوم یا فوتی نداشت، افزود: خسارات ناشی از این حادثه و همچنین علت وقوع آن در دست بررسی است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.