ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز فروش گازوئیل در نقطه صفر مرزی ایران با کردستان عراق

آغاز فروش گازوئیل در نقطه صفر مرزی ایران با کردستان عراق

فارس/ نخستین محموله نفت‌گاز صادراتی ایران به مقصد کردستان عراق به منظور فروش در نقطه صفر مرزی ارسال شد.

این محموله ٢٩٠ هزار لیتری با ١٠ دستگاه تانکر به کردستان عراق ارسال شد که به گفته مسؤولان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی محموله براساس مصوبه هیئت دولت به منظور کمک به تامین معیشت ساکنان نقطه صفر مرزی تا شعاع ٢٠ کیلومتری انتقال داده شد.

قرار است این محموله در واحدهای 1500 لیتری به قیمت هر لیتر 800 تومان به ساکنان منطقه مرزی ایران و کردستان عراق به فروش برسد.

به گزارش فارس حمیدرضا مظلوم مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران پیشتر با اشاره به فروش سوخت در مرزهای زمینی کشور با هدف اشتغالزایی، عمران منطقه، همچنین مقابله با پدیده قاچاق سوخت گفته بود شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به عنوان یک اولویت مهم این موضوع را پیگیری و تقویت می‌کند.

به گفته وی سال گذشته در مرزهای مختلف کشور شامل غرب، شمال، جنوب شرقی، 480 میلیون لیتر گازوییل، فروش مرزی داشتیم که نسبت به سال قبل از آن رشد قابل توجه 146 درصدی را تجربه کرده است.

وی همچنین فروش این فرآورده نفتی را در فروردین ماه امسال با 32 درصد رشد نسبت به سال قبل از آن 44 میلیون لیتر اعلام کرد.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.