ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ادعاهای تکراری اوباما درباره ایران

ادعاهای تکراری اوباما درباره ایران

ایسنا/ رئیس‌جمهور آمریکا با تکرار ادعاهای خود درخصوص برنامه هسته‌ای کشورمان گفت: کشور بزرگ و پیچیده ایران را متقاعد کردیم سلاح اتمی نسازد.

به گزارش پایگاه اینترنتی کاخ سفید، باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در ایسه شیما در ژاپن، با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 با بیان این که توافق هسته‌ای با ایران یکی از بزرگترین دستاوردهای ما است؛ مدعی شد: ما توانستیم بدون اینکه مجبور باشیم حتی یک گلوله شلیک کنیم، کشوری بزرگ و پیچیده را که برنامه هسته‌ای به اندازه کافی توسعه یافته داشت، متقاعد کنیم که سلاح اتمی نسازد.

اوباما در بخش دیگری از این کنفرانس به موضوع هسته‌ای کره شمالی اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه ما پیشرفتی را که انتظار داشتیم، در رابطه با کره شمالی شاهد نبو‌ده‌ایم اما توانسته‌ایم جامعه بین‌المللی را متحد و بسیج کنیم تا فعالیت‌های تکثیر (هسته‌ای) آنها با دقت بیشتر زیر نظر و حسابرسی باشد. کره شمالی نگرانی بزرگی برای همه ماست. البته آنها هنوز به درجه ای نرسیده‌اند که بتوانند به طور موثری اهدافی را در آمریکا بزنند، اما هر بار که آنها آزمایشی انجام می‌دهند، حتی اگر این آزمایش‌ها شکست هم بخورد، چیز جدیدی یاد می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی مطرح شده است که مقامات ایران همواره هرگونه ادعا علیه برنامه هسته‌ای کشورمان را رد و تاکید می‌کنند که فعالیت‌های هسته‌ای ایران ماهیت کاملا صلح‌آمیز دارد و سلاح هسته‌ای هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی این کشور ندارد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.